Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Śremskie

Jest to jedno z najgłębszych jezior Pojezierza Poznańskiego. Śremskie stanowi kryptodepresję – jego dno leży na głębokości 6 m poniżej poziomu morza.

Śremskie jest jeziorem morenowym o powierzchni 118 ha. Łowisko znajduje się w Wielkopolsce, a konkretnie w powiecie międzychodzkim – w krainie 100 jezior, w gminie Sieraków. Jego brzegi otoczone są lasem, natomiast po stronie południowo-zachodniej leży niewielka wieś Chalin. Łowisko ma kształt owalu o dobrze rozwiniętej linii brzegowej. Jest to dość trudne jezioro, lecz może sprawić radość nawet najbardziej wymagającym wędkarzom. Trudność łowiska wiąże się przede wszystkim ze znacznymi głębokościami, przekraczającymi 40 m. To sprawia, że właśnie Śremskie jest odwiedzane przez wędkarzy, którzy chcą łowić największe leszcze, okonie, szczupaki. Być może pod względem liczby drapieżników Śremskie ustępuje innym jeziorom Gospodarstwa Rybackiego Sieraków, ale w pełni rekompensują to ogromne szczupaki i okonie zamieszkujące te wody. Pływające tu ponadmetrowe szczupaki oraz przekraczające 40 cm okonie żywią się m.in. sielawą, której występowanie w łowisku umożliwia duża głębokość i wyjątkowo czysta woda. Polując na drapieżniki, trzeba używać ciężkiego sprzętu. Gumy uzbrojone w 25-gramowe główki oraz plecionka 0,20 nie będą przesadą. Jeśli chodzi o ryby spokojnego żeru, to można wyróżnić karpie, płocie oraz ogromne leszcze, które najczęściej łowi się wczesnym rankiem. Wędkarze okupujący brzegi łowiska stosują metodę gruntową i duże kosze zanętowe lub zestawy włosowe.

Sekrety łowiska:

Śremskie słynie z dużych węgorzy. Miejscowi twierdzą, że najwięcej łowi się na pęczki robaków, ale największe sztuki – na przygotowane wcześniej filety.

Informacje:

Łowisko należy do Gospodarstwa Rybackiego Sieraków, tel. (0) 61 295 22 65. Tanie noclegi oferuje ,,Agrokeya Chorzępowo”, tel. (0) 61 848 34 25. Dosłownie 20 m od Śremskiego znajduje się szczupakowe jezioro Chalin.

Dane łowiska
W okolicy