Łowisko karpiowe Gosławice

Łowisko usytuowane jest na terenie Gospodarstwa Rybackiego Gosławice koło Konina. Zamknięty teren z dobrym zapleczem socjalnym i bogaty rybostan stwarzają znakomite warunki dla karpiarzy.

Łowisko Gosławice to 38 ha zdziczałego stawu powstałego na terenie wyrobiska torfowego. Jego powierzchnia wynosi 38 ha, a głębokość waha się od 0,7 m do 2,5 m. Staw przez wiele lat zasilany był przyłowem z sąsiednich stawów produkcyjnych, a od kilku lat specjalnie na potrzeby łowiska gospodarz hoduje duże karpie. W wyniku tych działań w łowisku jest bardzo silna populacja karpi o masie od 5 do 25 kg. Dno w płytszych miejscach porośnięte jest gęstym łanem wywłócznika i rogatka. W głębszych dołkach przeważa muł i miejscami piasek z rzadką roślinnością. Karpiarze mają do dyspozycji 20 wygodnych pomostów o powierzchni ok. 20 m2. Każdemu stanowisku przypisana jest łódka do wywozu zestawów, nęcenia i holowania karpi. Karpiarze, którzy wykupią licencję, mogą korzystać z budynku socjalnego z sanitariatami, kuchnią i prysznicem, a także ze strzeżonego parkingu. W łowisku obowiązuje bezwzględny zakaz zabijania ryb. Każdy karpiarz musi mieć matę karpiową i środki do odkażania. Wolno łowić tylko metodą włosową, nie wolno stosować żyłek cieńszych niż 0,30 i haczyków mniejszych niż nr 6.

Sekrety łowiska: Warunkiem udanego połowu jest precyzyjne wysondowanie i oznakowanie łowiska, gdyż oczka wolnej wody między roślinnością, gdzie można podać zanętę, mają często niewiele ponad 1 m2 powierzchni.

Informacje: Szczegółowy dojazd do łowiska znajduje się na stronie www.gosławice.pl. Cena jednodniowej licencji wynosi 100 zł. Młodzież do lat 18 płaci 50 zł, z tym że musi łowić w obecności pełnoletniego opiekuna, który również wykupi licencję. W cenę wliczone jest korzystanie z parkingu i zaplecza socjalnego. Wcześniejszej rezerwacji stanowiska można dokonać u kierownika łowiska Pawła Stępniaka pod numerem tel. 508 133 700. Łowisko czynne jest od 1 kwietnia do 30 listopada.

Dane łowiska
W okolicy