Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Wysockie

Jezioro Wysockie, kiedyś jedno z najlepszych łowisk w okolicy Gdańska i Gdyni, po słabszych latach znowu odradza się i przeistacza w ulubioną wodę wędkarzy z Trójmiasta.

Jezioro Wysockie jest położone w Gdańsku-Osowej, przy linii kolejowej Gdynia–Kościerzyna–Maksymilianowo. Często bywa mylone z sąsiednim Jeziorem Osowskim, notabene bardziej oddalonym od dzisiejszej Osowy niż Jezioro Wysockie. Wschodni brzeg jeziora znajduje się w granicach administracyjnych Gdańska. Jest to zbiornik o powierzchni 32,6 ha. Niestety, jest poddawany procesowi eutrofizacji, spowodowanej przedostawaniem się do wód nawozów z pól uprawnych.

W tym popularnym wśród trójmiejskich wędkarzy jeziorze możemy złowić prawie każdą rybę, a niewątpliwą ozdobą naszych połowów może stać się okazały złoty karaś, który chętnie bierze na czerwonego robaczka tuż za pasem roślinności wynurzonej.

Wielkie spustoszenie w rybostanie zbiornika zrobiła przyducha sprzed kilkunastu lat, ale dzięki zarybieniem udało się przywrócić Wysockiemu dobrą kondycję. Poławiane są tu, oprócz wspomnianych karasi, okazałe karpie, liny, trafia się piękna gruntowa płoć oraz odradza się populacja leszcza, z którego słynął niegdyś ten zbiornik. Z drapieżników możemy liczyć na sandacze, okonie, szczupaki i sumy, którym co jakiś czas zarybiane jest jezioro.

 

Sekrety łowiska

Sandacz bardzo dobrze reaguje na martwą rybkę, na systemiku, który od czasu do czasu przestawiamy po dnie.

Informacje.

Jeziorem opiekuje się Okręg Gdański PZW. Do jeziora dojedziemy z Gdańska i z Gdyni, kierując się na gdańską dzielnicę – Osowę. Możemy dojechać również autobusami – z Gdyni linia 171, a z Gdańska-Oliwy liniami 171 i 169.

Dane łowiska
W okolicy