Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Zbiornik Głębinów

Przez lata było to znakomite łowisko sandaczy. Niestety, wielka powódź w 1997 roku zniszczyła tę wodę. Obecnie Głębinów się odradza.

Charakterystyka

Zbiornik zbudowano na Nysie Kłodzkie. Jego powierzchnia wynosi 2000 ha. Głębokość maksymalna sięga 10 m. Dno akwenu jest bardzo urozmaicone. Kiedyś na miejscu zbiornika znajdowały się 3 wsie. Przez zalaniem wyburzono je, ale na dnie pozostały karczowiska, gruz, drogi, kładki, mniejsze i większe rowy, stawiki itp. Równie ciekawe jest stare koryto Nysy Kłodzkiej. Jest ono twarde.

Brzegi zbiornika porastają wiekowe dęby i wierzby. Jest dużo miejsca do wędkowania i wodowania łodzi. Są piaszczyste plaże. Wędkuje tu i odpoczywa dużo ludzi.

Ryby i techniki łowienia

Na Głębinowie łowi się: leszcze, płocie, karpie, amury, sandacze, szczupaki i okonie. Są też krąpie, liny, węgorze i sumy.

Ryby spokojnego żeru łowi się z brzegu, na gruntówki z koszyczkiem zanętowym. Przynętami są białe i czerwone robaki, ziarna zbóż, rzadziej ciasta. Spinningiści polują z łodzi. Na duże gumy i koguty łowią głównie sandacze i okonie. Najlepsza jest metoda z opadu.

Sekrety łowiska

W karczowiskach trzeba stosować główki antyzaczepowe, gdyż tylko w ten sposób można przeciągnąć wabik po patykach. Zestawy warto zabezpieczać metalowymi przyponami, ponieważ często trafiają się szczupaki. Świetne łowiska sandaczy znajdują się w okolicach zapory.

Informacje dodatkowe

Gospodarzem łowiska jest ZO PZW w Opolu – tel.: (77)454 55 54. Noclegi można znaleźć w Nysie, Głębinowie i Otmuchowie. Łódkę można zwodować w wielu miejscach.

Dane łowiska
W okolicy