Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Rzeka Kamionka – odcinek nizinny

Odcinek nizinny Kamionki zaczyna się ok. 1 km przed zalewem w Suchedniowie. Można spotkać tu chyba wszystkie gatunki ryb.

Na tym odcinku Kamionki spotkamy liczne wartkie bystrza i głębokie wolniaki. Odcinek przed zalewem w Suchedniowie może obdarzyć jaziem, kleniem, choć w ostatnich latach kombinacje z korytem rzeki sprawiły, że ten odcinek mocno się wypłycił. W maju, w przekopanym przed samym zalewem kanale możemy złowić ładnego szczupaka. Odcinek poniżej zalewu to królestwo białorybu. Łowi się tu klenie, jazie, jelce, płocie i schodzące ze zbiornika leszcze. Na rosówkę podaną lekką gruntówką można trafić węgorza. Łupem spinningistów padają przeważnie szczupaki. Przeważają ryby 40-50 cm, choć zdarzają się ładniejsze okazy. Zwolennicy lekkiego spinningu mogą liczyć na spore ilości okoni, które biorą na niewielkie woblerki i 5-cm kopytka. Utrudnieniem dla wędkarzy jest występujące okresowo po deszczach zmętnienie wody spowodowane wypłukiwaniem gliny pochodzącej z budowy odcinka drogi S7 i składowanej w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki. Warto wybrać się wtedy na klenie ze średniej wielkości woblerkiem. Niby martwa woda może obdarzyć piękną rybką. Wiosną można połowić na larwy chruścika płoci, które wchodzą do rzeki ze zbiorników i wędrują w górę. Pamiętać trzeba o umiarze w zabieraniu tych ryb. Niestety, rzadko można tu spotkać licznie kiedyś kiełbie.

Sekrety łowiska: Dobrą przynętą na szczupaki są na Kamionce obrotówki. Trójki nie są przesadą. Na wolniakach możemy liczyć na leszcze, schodzące ze zbiornika Suchedniów wraz z dużą wodą.

Informacje:

Gospodarzem Kamionki jest kielecki okręg PZW tel. 41 368 07 22. Kamionka przepływa przez Suchedniów, miasteczko na trasie Kielce – Skarżysko. Samochód można bezpiecznie zostawiać na osiedlach mieszkaniowych lub przy oczyszczalni ścieków, albo na parkingu koło torów.

Dane łowiska
W okolicy