Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Nysa Kłodzka – w okolicy Długopola-Zdroju

Nysa Kłodzka jest jednym z głównych, lewobrzeżnych dopływów Odry. Obok Bobru to druga nasza największa rzeka sudecka, której duża część należy do wód krainy pstrąga i lipienia.

Odcinek rzeki w okolicy Długopola-Zdroju to łowisko godne polecenia muszkarzom lubiącym łowić w małych, urozmaiconych rzekach. Nysa jest tutaj typową, górską rzeką płynącą w wąskiej i zacienionej dolinie. Szerokość rzeki wynosi 6–8 m, głębokość waha się od kilkunastu centymetrów w szypotach do 2 m w skalnych dołach i licznych wykrotach. W obrębie uzdrowiskowej zabudowy rzeka płynie miejscami opasana murami oporowymi, są też sztuczne wodospady. W innych miejscach malowniczo przeciska się przez skalne grzędy i barwne kamieńce.

Na tym odcinku Nysy jest sporo pstrągów potokowych, zwłaszcza oscylujących w granicach wymiaru ochronnego, ale są i większe. Obok pstrągów są lipienie, a czasem uciekające z hodowli tęczaki i źródlaki. Odcinek Nysy w okolicach Długopola-Zdroju i Długopola Dolnego warto polecić początkującym muszkarzom, którzy będą mieli możliwość wędkowania w urozmaiconym łowisku, pełnym ciekawych miejscówek.

Piękna okolica, okraszona masywami sudeckich pasm górskich, oraz atrakcje czekające w licznych miastach Kotliny Kłodzkiej sprawiają, że można tutaj przyjechać z całą rodziną i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Istotny jest fakt, że oferty usług turystycznych z każdym rokiem stają się atrakcyjniejsze.

Sekrety łowiska

Nysa w okolicach Długopola to ciekawe łowisko wiosenne. W okresie roztopów łowione są tu pstrągi potokowe większe niż te łowione w pozostałych częściach sezonu. Warto wziąć to pod uwagę i odwiedzić łowisko wiosną. Innym atutem tego odcinka jest mała presja wędkarska.

Informacje

Ten fragment Nysy należy do ZO PZW Wałbrzych. Wolno łowić tylko na sztuczną muchę. Dojazd do łowiska drogą Kłodzko– Międzylesie. W miejscowości Długopole-Zdrój jest stacja PKP.

Dane łowiska
Adres
PZW Wałbrzych, Sienkiewicza 4/2, 58-300 Wałbrzych
Właściciel
PZW Wałbrzych
Województwo
Powiat
Telefon
748422818
E-mails
pzw.okregwalbrzych@gmail.com
W okolicy