Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Zbiornik w Suchedniowie

Ponad 20-hektarowy zbiornik tuż obok centrum Suchedniowa jest wspaniałym miejscem na odpoczynek z wędką. Zarówno łowcy ryb spokojnego żeru, jak i polujący na drapieżniki będą mieli tu zajęcie.

Zbiornik znajduje się na rzece Kamionce. Na środku jest wyspa, będąca rezerwatem. Zbiornik jest płytki i zarośnięty. Remont krajowej drogi S7 znacznie przyczynił się do jego wypłycenia. Przy wlocie Kamionki głębokość wynosi 0,5 m, natomiast przy zaporze – maksymalna ponad 3 m. Średnia głębokość niewiele przekracza metr. Możemy spodziewać się tu różnych gatunków ryb. Dominują płocie i leszcze, choć można połowić karpi, linów, amurów. Łupem wędkarzy nęcących wcześniej łowiska padają karpie i amury do 8 kg. Nęcąc łowisko, należy pamiętać o mulistym dnie. Zanęta nie może być za ciężka. Łowcy drapieżników mogą liczyć na szczupaki, sandacze i sumy. Te ostatnie są coraz częściej łowione na rosówki i żywca, lecz wędkarze zabierają złowione ryby i nie pozwalają, by dorosły do okazałych rozmiarów. Sandacze trudno złowić na spinning, gdyż płytka woda i muliste dno wykluczają łowienie klasycznym opadem. Trafiają się na wahadłówki i obrotówki podczas polowań na szczupaki. Szczęściarze mogą złowić również bolenia. Spod lodu można liczyć na okonie. Przeważają drobne ryby, aczkolwiek zdarzają się piękne garbusy.

Sekrety łowiska

Na szczupaki najlepsze są duże obrotówki. Dobrym miejscem na ryby spokojnego żeru jest miejscówka „pod dębem” – mowa o dużym dębie rosnącym nad samą wodą. Karpie i amury najlepiej nęcić w bezpośrednim sąsiedztwie wyspy.

Informacje

Obowiązuje zakaz wędkowania z wyspy. Aby dojechać do zbiornika, kierujemy się do miejscowości Suchedniów. Dalej jedziemy na Starachowice. Zbiornik znajduje się po prawej stronie.

Dane łowiska
W okolicy