Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Staw GR Ełk

Na przedmieściach Ełku znajduje się duży staw należący do Gospodarstwa Rybackiego Ełk. To profesjonalne łowisko dla wymagających wędkarzy.

Jest to bardzo popularne miejsce na wędkarskie wyprawy z rodziną w weekendowe ciepłe dni. Odwiedzany jest przede wszystkim przez mieszkańców Ełku, a także okolicznych miłośników wędkarstwa. Może tu łowić około 30 wędkarzy jednocześnie. Brzegi są łagodne i łatwo dostępne, z rzadko rosnącymi drzewami. Średnia głębokość to około 2 m. Staw zasilany jest wodą dzięki naturalnemu spadkowi, jaki występuje między sąsiadującymi jeziorami Sunowskim i Ełckim. Roślinność wodna jest uboga i tylko miejscami porasta dno stawu. Dominuje grążel żółty.

Gospodarz zarybił tę wodę różnymi gatunkami ryb. Występują tu szczupaki, pstrągi tęczowe, okonie, sumy, karpie, leszcze, karasie, płocie, liny oraz jesiotry i węgorze. Największymi mieszkańcami tej wody są niewątpliwie karpie o średniej masie 2 kg, ale trafiają się też nawet 15-kilogramowe sztuki. Dominującą metodą łowienia jest spławikówka, a najwszechstronniejszą przynętą – kukurydza konserwowa. Uzupełnieniem rybnych przysmaków jest czerwony robak, który nierzadko jest gwarancją sukcesu. Oprócz karpi łowi się także płocie, leszcze i karasie. Spinningiści najczęściej łowią na gumowe przynęty oraz obrotówki. Zdobyczą są szczupaki, pstrągi tęczowe, rzadziej okonie. Drapieżników jest dużo i są waleczne.

Najciekawszymi rybami w łowisku są sumy i jesiotry, ale ich złowienie zwykle jest przypadkowe.

Sekrety łowiska

Ryby występują najczęściej w środkowej części stawu, gdzie jest najgłębiej, oraz w niewielkiej odległości od roślinności wodnej. Właśnie tam lądują zarzucane przez wędkarzy zestawy.

Informacje – Łowisko należy do Gospodarstwa Rybackiego Ełk Sp. z o.o., ul. 11 Listopada 61, 19-300 Ełk, tel. (87) 610 21 71. Opłata za wędkowanie wynosi 10 zł plus cena od kilograma za każdą złowioną i zabraną rybę. Licencję wykupuje się na miejscu w biurze.

Dane łowiska
W okolicy