Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Zajączkowo

Jezioro Zajączkowo

Zajączkowo to jezioro znajdujące się w otoczeniu pól i lasów. Jest oazą ciszy i spokoju. Gwarantuje niezapomniane wędkarskie przeżycia.

Jezioro jest położone w miejscowości Zajączkowo. Powierzchnia tego akwenu wynosi 46,5 ha, a jego średnia głębokość, wskazywana przez sondę, to aż 15 m. Dno jest pagórkowate, co czyni jezioro atrakcyjnym. Brzeg jest piaszczysty. Jeziorowo-Stawowe Gospodarstwo Rybackie w Lutomiu intensywnie zarybia łowisko, w szczególności karpiami oraz leszczami. Cyprinusy dorastają do dużych rozmiarów. W łowisku łowiono sztuki przekraczające 15 kg. Jedynym możliwym sposobem na podjęcie równej walki z dwucyfrowym karpiem jest zastosowanie metody włosowej. Jako przynętę uzupełniającą zestaw polecam kulki proteinowe oraz ziarna ogromnej, genetycznie modyfikowanej kukurydzy, którą można nabyć w sklepach wędkarskich. Linia brzegowa łowiska pozwala na wygodne rozłożenie rod-poda.

Znaczna głębokość jeziora przyczyniła się do rozwoju populacji leszczy. Ryby te osiągają tu dużą masę. Największe sztuki są przyłowem podczas łowienia karpi metodą włosową. Leszcze w łowisku trzeba jednak zlokalizować, ponieważ rzadko wpływają one w miejsca żerowania karpi. Wędką typu feeder można obok pięknych leszczy łowić także liny. Najpopularniejszym drapieżnikiem w Zajączkowie jest szczupak, którego można wabić gumą i wahadłówką podaną na podwodnych górkach.

Sekrety łowiska:

Najskuteczniejsze miejsca na połów karpi latem to podwodne górki, wiosną i jesienią sprawdzają się okolice zwalonych drzew. Polecam kulki waniliowe.

Informacje:

Zajączkowo oddalone jest ok. 1 km od Jeziora Psarskiego. Dojechać można z Poznania, przez Pniewy, kierunek Wronki. Jezioro należy do p. Szymona Jurgowiaka. Telefon do biura: (61) 295 20 17, www.lutom.pl.

Dane łowiska
W okolicy