Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Odra koło Brodów

Odcinek w Brodach jest wyjątkowy. Nie jest podobny ani do tego z Lubiąża, ani też z Kostrzyna. Tutaj po prostu jest inaczej.

Charakterystyka

Odra w Brodach rozlewa się szeroko, ale nie jest głęboka. Ostrogi są długie, u nasad piaszczyste. Na zapływach tworzą się głębokie doły. Baseny są spokojne, rozległe i znacznie głębsze niż na wyżej położonych odcinkach.

Brzegi są dostępne. Miejscami porastają je krzaki i kępy drzew. Na lewym brzegu poniżej przeprawy promowej ciągną się starorzecza. Jest tam również krótka, kamienista prostka. Poniżej ponownie zaczynają się ostrogi. Baseny pomiędzy nimi są bardzo rozległe. Otaczają je trzciny. Brzegi są wysokie, podsypane kamieniami. W wodzie leżą zwalone drzewa.

Ryby i techniki łowienia

Spinningiści przyjeżdżają tu głównie na bolenie, szczupaki, klenie i jazie. Trafiają się brzany i sumy. Łowi się różnymi przynętami.

Spławikowcy często wędkują tyczkami na napływach ostróg. Ich łupem padają: płocie, leszcze, krąpie i jazie. Na cięższe zestawy może wziąć karp.

Sekrety łowiska

Na Odrze w Brodach doskonałymi łowiskami są baseny z brzegami wysypanymi kamieniami. Zwykle nurt jest w nich dość mocny. Łowi się tu klenie, okonie, szczupaki i bolenie. Niestety, wiele takich basenów nie można obłowić, gdyż są one porośnięte gęstym pasem trzcin. Przebicie się do wody graniczy z cudem.

Informacje dodatkowe

Gospodarzem łowiska jest ZO PZW w Zielonej Górze, tel.: (68)453 73 33. Do Brodów można dojechać z Sulechowa drogą nr 278. Noclegi: hotele w Kalsku, Sulechowie, Zielonej Górze. Najbliższe sklepy wędkarskie znajdują się w Sulechowie.

Dane łowiska
Adres
2JJ5+3J Leśna Góra
Właściciel
PZW w Zielonej Górze
Województwo
Telefon
684537333
W okolicy