...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Płośno

Jest położone w lesie, niedaleko miejscowości Przechlewo. Otaczają je bagna, więc poruszanie się wokół niego bez miejscowego przewodnika bywa ryzykowne.

Płośno ma 5 ha, a maksymalna głębokość 5 m. Dno wszędzie jest muliste. Warstwa mułu w niektórych miejscach sięga 6 m, więc wejście do wody jest praktycznie niemożliwe. Jezioro mocno zarasta i szybko się starzeje. Występują w nim głównie liny, leszcze, płocie, okonie i szczupaki. Liny łowi się zazwyczaj wśród grążeli, a najlepszą na nie przynętą są niedogotowane ziemniaki i gruba kukurydza, a także rosówki. Na rosówki biorą też leszcze i duże płocie. Ryby z Płośna mają ciemne, mocno wysycone ubarwienie – są niemal czarne. Być może dlatego jezioro nazywane jest również „Czarnym”.

Najbardziej skuteczną metodą na ryby spokojnego żeru jest na Płośnie spławikówka z wagglerem, który mniej zaczepia o rośliny. Obciążenie spławika powinno wisieć nad dnem.

Szczupaki i okonie biorą tu nieźle na spore gumy w jasnych kolorach. Warto je łowić na grubą żyłkę lub na mocną plecionkę, bo niełatwo wyholować rybę z licznych zaczepów i gęstej roślinności podwodnej.

Na szczupaki najlepiej wybrać się jesienią, ale białe ryby lepiej biorą wiosną. Pora najlepszego żerowania ryb przypada o wschodzie słońca. Naomiast po południu i wieczorem ryby w Pośnie biorą rzadziej.

Sekrety łowiska

Gdy zarzucimy już wędki, nie należy ruszać się z miejsca, gdyż każdy krok powoduje drgania bagnistego brzegu, co bardzo płoszy ryby. Zestaw warto zarzucić w miejsce, gdzie na wodzie pokazują się bąbelki wskazujące na żerowanie ryb.

Informacje

Płośno jest użytkowane przez ZO PZW w Słupsku, a opiekuje się nim koło PZW w Przechlewie. Jezioro to znajduje się około 2 km na wschód od Przechlewa. Aby dojechać do Czarnego, należy przejechać w Przechlewie koło stadionu i kierować się prosto.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.