Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Zbiornik Piachy

Położony jest na obrzeżach Starachowic, w pobliżu rzeki Kamiennej, co sprawia, że jest to świetne miejsce na rodzinny odpoczynek z wędką. Kilka minut od centrum można znaleźć spokój i ciszę.

Zbiornik o nieregularnej linii brzegowej, ze zróżnicowanymi głębokościami od 1 do 6 m. Nieregularny układ dna sprawia, że ryby są trudne do złowienia. Niestety, ktoś wpadł na pomysł zarybienia zbiornika sumikiem karłowatym, który stał się tu plagą. Są okresy, gdy bierze na wszystko, od robaków, przez kukurydzę, aż po chleb. Pomimo wątpliwych walorów sportowych jest chętnie łowiony przez wędkarzy ze względu na smaczne mięso. Trzeba tylko uważać na ostre kolce, zwłaszcza że ukłucia goją się wolno. Poza wspomnianym gatunkiem wędkarze mogą łowić płocie, jazie, japońce. Szczyt sezonu na te ryby przypada na miesiące wiosenne. Latem warto zasadzić się na karpie i amury. Dobrze wybrane i przygotowane łowisko może obdarzyć wielką rybą – nawet powyżej 10 kg. Amury lubią kukurydzę, a karpie najczęściej łowione są na kulki proteinowe i pellet. Z drapieżników wędkarze łowią sandacze, szczupaki i okonie. Sandacze łowi się tu z gruntu na filety i martwe rybki. Dobrymi przynętami są okonie i filety z płoci. Szczupaki z powodzeniem można łowić na spinning, na wahadłówki, obrotówki i woblery. Jeszcze niedawno okonie pięknie brały spod lodu. Można było trafić naprawdę grube sztuki. Odkąd sumiki opanowały wodę, okoni łowi się coraz mniej, chociaż pojedyncze ładne garbusy nadal się trafiają.

Sekrety łowiska

Karpie i amury nęcimy w pobliżu zawad, przy roślinności i na wzniesieniach dna. Najlepsze brania są nocą i nad ranem. Płocie i jazie można z powodzeniem łowić batem lub tyczką. Jeśli znajdziemy górkę kilkanaście metrów od brzegu, polecam zabawę z odległościówką.

Informacje:

Gospodarzem łowiska jest PZW w Kielcach, tel. 41 368 07 22. Jadąc ze Starachowic w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego, za salonem Opla skręcamy w lewo. Zbiornik ujrzymy po prawej stronie. Jest tu duży parking, na którym możemy zostawić auto. Gdy podejdziemy do końca parkingu, znajdziemy dróżkę prowadzącą do wody.

Dane łowiska
W okolicy