...

Wędkarski Świat

setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Wielkie Ostroróg

Jezioro Wielkie w miejscowości Ostroróg stwarza doskonałe warunki do rozwoju ryb spokojnego żeru, takich jak karpie, liny i karasie.

Powierzchnia jeziora to 49 ha, a najgłębsze miejsca nie przekraczają 3,5 m. Średnia głębokość tego akwenu to zaledwie 1,5 m. Wzdłuż brzegu ciągnie się pas wysokich trzcin, w niektórych miejscach również tataraku. Jezioro Wielkie obfituje w liny, karpie i piękne, srebrzyste karasie. Ryby te poławiane są od wczesnej wiosny do pierwszych jesiennych przymrozków. Łowisko jest porośnięte gęstą roślinnością podwodną, dlatego jako technikę połowu proponuję zestaw gruntowy, podany na znaczną odległość od brzegu, lub metodę odległościową. Pięknymi linami i karasiami mogą pochwalić się wędkarze łowiący batem w okolicach trzcinowisk, tuż nad pasem roślin. Przynętą numer jeden na ryby karpiowate występujące w łowisku jest kukurydza konserwowa zestawiona z białymi lub czerwonymi robakami. Karpie i amury, których jest niestety coraz mniej, można łowić metodą włosową, kusząc ryby kulkami proteinowymi. Doskonałe warunki do rozwoju mają również drapieżniki. Dominują szczupaki (zdarzają się sztuki przekraczające 5 kg). Łowi się jej zazwyczaj na spinning. Okonie zdarzają się rzadziej. Na łowisku obowiązuje zakaz używania jednostek pływających.

Sekrety łowiska:

Tajną bronią na szczupaki jest tu jednostajnie prowadzona srebrna wahadłówka.

Informacje:

Jezioro podlega Okręgowi PZW Ostroróg, ul. Wroniecka 13, 64-560 Ostroróg, tel. (0) 608 125 298. Na brzegach jeziora jest ponad 100 pomostów wędkarskich. Wymiar okonia wynosi tu 17 cm.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.