...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Rzeka Brda poniżej Jeziora Końskiego

To rzeka nizinna, bogata w ryby różnego gatunku. Szczególnie ciekawym jej fragmentem jest dosyć duże rozlewisko o głębokości dochodzącej do 6 metrów, zwane potocznie przez miejscowych Małym Jeziorkiem.

Brda na tym odcinku jest dosyć płytka, głębokość waha się tu od 0,5 do 2 metrów. Praktycznie na całej długości po obu jej brzegach ciągną się trzcinowiska, więc do łowienia zdecydowanie przyda się łódka. Dno przeważnie jest twarde z niewielką ilością mułu. Latem Brda bardzo mocno zarasta, więc do dyspozycji wędkarza pozostają tylko wolne od traw oczka, a jeśli zdecydujemy się na dłuższą zasiadkę na białe ryby to warto przygotować sobie łowisko oczyszczając dno z roślinności.

Nurt Brdy na tym odcinku jest leniwy i stwarza znakomite warunki dla grubych linów, które stoją w dołkach. Na rozlewisku występują też powszechnie duże plocie, leszcze i piękne złote krasnopióry. Na szczupaki warto wybrać się na wiosnę do początku czerwca oraz w paźdierniku i listopadzie. Majówka na tym łowisku również może zaowocować kompletem zębatych. Okonie trafiają się w miesiącach letnich – dobry jest mały żywiec wpuszczony pomiędzy roślinność wodną. Skutecznymi przynętami na białoryb są ziemniaki, kukurydza i pęczek kolorowych robaków. Wędkarze najczęściej łowią na feeder i zwykła gruntówkę, lecz woda poddana jest też dużej presji spinningistów.

Sekrety łowiska

Jeśli zanęci się wybraną miejscówkę grubą zanętą, np. łubinem lub twardą kukurydzą, podchodzą większe płocie, czasem przekraczające długość 30 cm, które najskuteczniej łowi się na spławik. Najlepszą metodą, by podejść grubszego lina, jest feeder. Najwięcej drapieżników łowi się na Małym Jeziorku i poniżej niego.

Informacje

Opisany odcinek Brdy należy do Słupskiego Okręgu PZW. Znajduje się na trasie Człuchów – Przechlewo. Wszelkie informacje dotyczące łowiska są dostępne na stronie internetowej miejscowego koła PZW Przechlewo.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.