Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Krzywa Kuta

O tym łowisku można powiedzieć wszystko: jest urokliwe, ładnie położone, ciekawe wędkarsko i czyste. Czy trzeba lepszej zachęty?

Charakterystyka

Jezioro Krzywa Kuta położone jest na Mazurach, niedaleko Węgorzewa. Jego powierzchnia wynosi 131 hektarów. Głębokość maksymalna nie przekracza 26,5 m, a średnia 6. Jezioro ma długość 2,2 km i szerokość ok. kilometra.

Brzegi akwenu są bardzo urozmaicone, przeważnie wysokie i strome. W wielu miejscach porastają je lasy. Dużo jest półwyspów oraz zatok. Wodę zdobią 3 wysepki. Dno jest piaszczysto-muliste.

Ryby i techniki łowienia

W jeziorze występują: leszcze, płocie, krąpie, wzdręgi, liny, okonie, szczupaki oraz węgorze.

Łupem spinningistów padają szczupaki i okonie. Łowi się je przede wszystkim wzdłuż trzcinowisk oraz na stokach porośniętych roślinnością. Doskonałymi łowiskami szczupaków są okolice wysp oraz łąk podwodnych. Z przynęt sprawdzają się średnie i duże gumy.

Na okonie warto zapolować przy nielicznych górkach podwodnych i rozmaitych wypłyceniach. Największe sztuki łowi się na głębokości 8-10 metrów.

Sekrety łowiska

Gdy w ciemne, pochmurne dni szczupaki nie reagują na jasne przynęty, warto założyć gumę fluoseledynową. Jeśli poluje się na duże ryby, lepsze będę duże wabki.

Informacje dodatkowe

Jezioro Krzywa Kuta należy do ZO PZW Łódź można wypożyczyć w rybaczówce usytuowanej w północno-wschodniej części akwenu bądź w ośrodku szkolno-wypoczynkowym pani Janiny Mikuła – nr tel.: (50)222 40 60. W ośrodku można się też zakwaterować.

Dane łowiska
W okolicy