Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Długie

Nie wyróżnia się niczym na tle innych jezior Pojezierza Lubuskiego. Ale warto przyjechać tu na ryby.

Charakterystyka

Długie położone jest pomiędzy Bledzewem a Międzyrzeczem, tuż koło wsi (i jeziora) Chycina. Ma powierzchnię niemal 100 hektarów. Jego średnia głębokość wynosi 7,5 m. W najgłębszym miejscu jest 13,5 m. Woda jest przejrzysta. Przez Długie przepływa rzeczka Jeziorna.

Jezioro otaczają lasy, łąki i pola uprawne. W większej części są niedostępne dla wędkarzy. Porastają je trzcinowiska i pas krzaków. Linia brzegowa jest urozmaicona. Zdobią ją urokliwe zatoczki i cypelki. Gdzieniegdzie leżą zwalone drzewa.

Dno akwenu również jest ciekawe. Wyraźnie zaznaczają się 3 głęboczki. Są też wypłycenia. Bardzo atrakcyjny jest stok przybrzeżny.

Ryby i techniki łowienia

Z ryb spokojnego żeru najwięcej jest płoci, leszczy i krąpi. Są także liny, wzdręgi, karpie i amury. Z przynęt dobre są ziarna zbóż (kukurydza, pszenica, łubin i groch) oraz czerwone robaki i makaron. Białe robaki ściągają tylko drobnicę.

Spinningiści łowią szczupaki i okonie. Są też sandacze, ale ryby te rzadko trafiają się wędkarzom.

Sekrety łowiska

W Długim sandacze stale się przemieszczają w poszukiwaniu pożywienia. Dlatego warto je łowić metodą trollingową. Tym bardziej, że podczas takich poszukiwań można trafić rekordowego okonia lub szczupaka.

Informacje dodatkowe

Gospodarzem łowiska jest ZO PZW w Gorzowie Wielkopolskim – tel.: (95)722 34 02. Noclegi można znaleźć nad jeziorem Chycina, w Bledzewie i Międzyrzeczu. Nie ma tu wypożyczalni łodzi. Własną jednostkę można zwodować we wsi Zemsko.

Dane łowiska
W okolicy