Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Rychnowskie

Przez Człuchów prowadzi trociowa trasa z centrum Polski do Kołobrzegu i Słupska, więc jest to miasto, zwłaszcza zimą często odwiedzane przez wędkarzy. Gdy jednak mrozy uniemożliwią łowienie troci warto zainteresować się jeziorami leżącymi w okolicach Człuchowa.

Najbliżej Człuchowa leży ciekawe i rybne Jezioro Rychnowskie. . Jego powierzchnia wynosi 169,7 ha, a głębokość maksymalna – 31,5 m. Akwen jest otoczony głównie lasami. Brzegi jeziora mają bardzo ostre spady będące żerowiskiem ryb. Głównymi gatunkami są tu szczupaki, okonie, węgorze, płocie, leszcze, sielawa. Można także spotkać sieje, liny, karpie, ukleje, miętusy i jazgarze. Pod względem różnorodności gatunków ryb jest to jedna z najciekawszych wód tego regionu. By skutecznie połowić, warto zabrać łódkę. Duża liczba wędkarzy z powodzeniem łowi białe ryby na spławik lub gruntówkę. Skutecznymi przynętami są: kukurydza, białe robaki i rosówki. Okonie biorą na małe twistery. Najlepszym okresem połowów szczupaków jest jesień. Białoryb oraz okonie można łowić przez cały rok, także zimą. Jest to raj dla miłośników wędkowania z lodu. W tym okresie występują częste brania grubych płoci i okoni, a także innych ryb.

Sekrety łowiska

W części południowej występują dwie wyspy. W ich okolicach łowi się szczupaki. Lubią atakować większe gumy i wahadłówki.

Informacje

Wodą opiekuje się koło PZW Człuchów. Aby dojechać nad jezioro, należy udać się trasą Chojnice–Człuchów. Kilka kilometrów za miejscowością Rychnowy, przed Człuchowem, znajduje się zjazd. Nad północnym brzegiem jest kilka ośrodków wczasowych oraz dwa kąpieliska strzeżone.

Dane łowiska
W okolicy