Ina w Goleniowie

Ina to prawobrzeżny dopływ Odry, uchodzący do niej w okolicach Stepnicy. Działania Towarzystwa Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy oraz zarządu okręgu w Szczecinie sprawiły, że od kilku lat należy do najlepszych rzek trociowych w Polsce

Ina w Goleniowie nie grzeszy urodą. To uregulowany kanał o średniej głębokości 100–120 cm. Nieco bardziej pierwotnego charakteru nabiera poniżej mostu na trasie S3. Tu, mimo że obwałowana, ma już charakter prawdziwej rzeki trociowej obfitującej w dołki, podmyte krzaki i zwaliska. Na tym odcinku z reguły trafiają się pierwsze srebrniaki. Powyżej miasta to z kolei piękna duża górska rzeka płynąca przez las. Na każdym odcinku w pierwszych dniach sezonu łowi się ryby, i to z roku na rok coraz większe. Obecnie troć 70 cm nie jest żadnym wydarzeniem, a trafiają się okazy ponad 80 cm. Na odcinku miejskim króluje wahadłówka i wirówka, choć zwłaszcza w kolejnych dniach sezonu znakomite wyniki osiągają wędkarze łowiący na gumę. Uregulowany odcinek jest przyjazny muszkarzom, z tym że trzeba uważać na linię średniego napięcia biegnącą wzdłuż rzeki powyżej mostu na S3. Młodsi wędkarze preferują woblery i to z dobrym skutkiem. Popularne są tu zwłaszcza Kenarty i Salmo Fryski.

AUTOR??

Sekrety łowiska: Ina w Goleniowie najlepsza jest w pierwszych dniach sezonu. Później warto się wybrać na górne, leśno-łąkowe odcinki pomiędzy Goleniowem i Stargardem, a wracając do bazy, trzeba koniecznie na ostatnią godzinę zajrzeć jeszcze do miasta, bo o tej porze uaktywniają się kelty.

Informacje: Gospodarzem Iny jest ZO PZW w Szczecinie, ale praktyczną opiekę nad nią sprawują członkowie TPRIiG

Dane łowiska
W okolicy