Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Zalew Szydłowiec

Niewielki, dość płytki zbiornik wodny tuż obok centrum Szydłowca to ciekawe miejsce na odpoczynek z wędką. Mimo, że powierzchnia zalewu wynosi zaledwie 6 ha, ma on dość obfity rybostan.

Zbiornik jest płytki – głębokość waha się od 0,5 m do ponad 2 m. Duża ilość gatunków roślinności wodnej spowodowała, ze ryby mają tu dogodne warunki bytowe. Z białorybu przeważa płoć, leszcz, jaź, lin i karp. Można trafić również pojedyncze amurki. Płocie dobrze biorą na lekkie zestawy spławikowe. Większe ryby przeważnie łowione są metodą gruntową. Należy konstruować lekkie zestawy, gdyż ciężkie grzęzną w roślinach. Bogata linia brzegowa to frajda dla spinningistów. Zwalone drzewa, pomosty, trzciny i pływająca roślinność to jedne z wielu miejsc, gdzie mogą przebywać drapieżniki. Na szczupaki najlepsze są obrotówki, woblery i lekkie gumki. Przeważają ryby niewymiarowe, ale w każdej chwili jest szansa na większego drapieżcę. W zbiorniku występują również pojedyncze sandacze. Łowione są przy okazji szczupaków, na żywca. Można tu łowić również okonie. Dobrze biorą na małe gumki zawiązane na troku bocznym, bo wtedy mniej czepiają się zielska. Nie gorszą przynętą są lekkie obrotówki z czerwonym chwostem oraz małe woblerki. Dobrym miejscem ich łowienia są okolice piaszczystej plaży.

Sekrety

Na okonie najlepszy jest kolor motoroil. Kukurydza na lekkim zestawie to tutaj skuteczna, selektywna przynętą na wszystkie karpiowate.

Informacje

Gospodarzem łowiska jest Zarząd Okręgu Świętokrzyskiego PZW, tel. 41 368 07 22. Szydłowiec leży na trasie Skarżysko Kamienna – Radom. Kierujemy się w stronę centrum. Zalew znajduje się około kilometra od Zamku Szydłowieckiego. Samochód możemy zostawić na parkingu koło boiska do siatkówki lub na parkingu przy ulicy.

Dane łowiska
W okolicy