...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Dadaj

To duże jezioro rynnowe. W powszechnej opinii uchodzi za jedno z najciekawszych łowisk w okolicy Olsztyna.

Położone około 30 km na wschód od Olsztyna jezioro Dadaj ma powierzchnię blisko 1000 ha. Maksymalna głębokość dochodzi do 40 m. Dadaj cechuje się bardzo urozmaiconą linią brzegową. Na jeziorze znajduje się kilkanaście wysp. Prawie całe jezioro otaczają strome brzegi, lasy i łąki. Mimo to z dojazdem nie ma problemu, gdyż w wielu miejscach znajdują się ośrodki wypoczynkowe i pensjonaty.

Występują tu prawie wszystkie typowe dla jezior ryby. Średniej wielkości płoci i leszczy można połowić z marszu na spławik, choćby z któregoś z pomostów. Większe okazy wymagają już dokładniejszego poznania wody i kilkudniowego nęcenia selektywną zanętą. Spinningiści nastawiają się przede wszystkim na szczupaki. Prawdziwy sezon szczupakowy zaczyna się tu późną jesienią. Wędkarze obławiają najgłębsze fragmenty jeziora z najbardziej urozmaiconym dnem. Warto poświęcić trochę czasu na poznanie wody i trolling dużymi woblerami. Oprócz szczupaków warto poszukać okoni, które nierzadko osiągają pond 35 cm długości. Rozległe jezioro wymaga dużej i bezpiecznej łodzi z dozwolonym tutaj spalinowym silnikiem. Bardzo przydaje się również echosonda i GPS.

Skuteczną metodą na węgorza jest zwykła gruntówka z przelotowym ciężarkiem
i martwą rybką lub filetem na haczyku. Łowione węgorze nie są zazwyczaj duże. Niespodzianką może być też sandacz.

Sekret łowiska

Spinningowanie warto zacząć od okolic licznych na jeziorze wysp.

Informacje:

Gospodarzem łowiska jest Gospodarstwo Rybacko-Wędkarskie Olsztyn. Zezwolenia można kupić w sklepach wędkarskich w Olsztynie, Barczewie, Biskupcu. Ceny w 2012 roku: 3 dni – 35 zł, 7 dni – 65 zł dodatkowa opłata za trolling – 70 zł. Dojazd z drogi Olsztyn–Mrągowo.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.