...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Łowisko Zastawie

Łowisko znajduje się w miejscowości Biestrzynnik niedaleko Ozimka. Składa się z 5 akwenów o łącznej powierzchni ok. 9 ha, otoczonych lasem i oddalonych od cywilizacji.

Na dwóch stawach, nazywanych tu „jedynką” i „dwójką”, obowiązuje zasada „złów i wypuść”. Zarybiane są od 30 lat. Głębokość „jedynki”, zależnie od miejsca, wynosi od 2 do 5 m. „Dwójka” jest bardziej zróżnicowana, dno jest nierówne, miejscami można natknąć się na doły sięgające 6 m, a w innych miejscach na wypłycenia do 0,5 m. Oba akweny są doskonałymi łowiskami karpi i amurów. Łowi się tu ryby w przedziale 13–17 kg, ale zdarzają się też 20-kilogramowe okazy. Kilku większych ryb nie udało się wyholować. Roślinność podwodna nie jest bujna, więc nie przeszkadza w wędkowaniu. Wolno używać tylko świeżych zanęt.

Pozostałe 3 stawy są łowiskami ogólnymi, na których obowiązuje „Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb”. Złowione na nich wymiarowe ryby można kupić, ale można też wypuścić. Okazy ryb są tu wypuszczane. Poza karpiami i amurami na wszystkich akwenach trafiają się piękne liny, karasie, płocie i wzdręgi. Z drapieżników występują okonie, szczupaki, sandacze, sumy i pstrągi tęczowe. Poza pstrągami wszystkie drapieżniki się tu wypuszcza, dlatego można liczyć na okazy. Drapieżniki łowi się spinningiem. Metoda żywcowa jest zabroniona. Ze względu na otoczenie jest to idealne miejsce, by spędzić tu wspaniały wędkarski dzień w gronie rodziny i przyjaciół.

Sekrety łowiska

Karpie biorą dobrze na kulki proteinowe, kukurydzę i rosówki. W dobrze zanęcone miejsce z pewnością wejdą ryby. Na drapieżniki mało kto się tu nastawia, dlatego w okresach dobrego żerowania każda przynęta może zainteresować ryby.

Informacje

Licencja dzienna (doba) na łowiskach karpiowych kosztuje 30 zł. Pozostałe łowiska 2 zł za godzinę (płatne tylko 5 pierwszych godzin).Wszelkich dodatkowych informacji udziela gospodarz łowiska – Włodzimierz Gołowkin, tel. 664 435 273.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.