Jezioro Długie

Długie to bardzo czyste jezioro rynnowe położone w okolicach Przechlewa, otoczone lasem. Dzięki niezwykle czystej wodzie podczas łowienia na płytkim gruncie z łodzi można tu obserwować ryby pływające przy dnie.

Jego powierzchnia wynosi 42 ha, maksymalna głębokość przekracza 20 m. Dno jest przeważnie piaszczyste, w nielicznych miejscach muliste. W jeziorze licznie występują tołpygi. W porannych godzinach można czasami zobaczyć wielkie sztuki spławiające się na powierzchni wody. Nie zdarza się jednak, żeby któraś wzięła na wędkę. Jezioro zamieszkują również liny, amury, szczupaki, okonie, leszcze i płocie. Liny łowi się najczęściej z brzegu, ale można także podpłynąć łódką w zanęconą miejscówkę. Lubią kanapki z kukurydzy i białych robaków, rosówki oraz pęczak. W jeziorze pływa dużo leszczy i płoci, ale na okazy nie ma co liczyć. Spore amury mogą być przyłowem podczas polowania na liny, więc trzeba pamiętać, żeby nie stosować zbyt cienkiej żyłki. Skutecznymi przynętami na drapieżniki są gumy i obrotówki, które należy prowadzić przy dnie i na spadach. Miejscowi wędkarze łowią najczęściej na spławik. Brzeg jest w zasadzie w całości dostępny do połowu, trzeba jednak uważać na nisko pochylające się nad wodą gałęzie drzew. Do spinningowania przydadzą się wodery.

Sekrety łowiska

Przy metodzie spławikowej warto mocno przegruntować zestaw, aby łowić większe liny.

Informacje

Właścicielem jeziora jest Zygmunt Kuczborski. Aby dojechać do łowiska, należy wybrać trasę Przechlewo–Rzeczenica. Za Przechlewem trzeba skręcić w polną drogę. Samochód można zostawić praktycznie nad samym jeziorem.

Dane łowiska
W okolicy