Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Zbiornik Borków

Borków to ponad 36-hektarowy zbiornik położony w pięknej okolicy. Jego średnia głębokość nie przekracza 2 m, choć zdarzają się miejsca ponad 4-metrowe. Bujna roślinność wodna powodują, że ryby są trudne do przechytrzenia.

Cały zbiornik jest zarośnięty, a powierzchnię wody urozmaicają dwie wyspy. Znajdziemy tu dwa duże pomosty, które można wykorzystać wędkarsko. Najwygodniej wędkuje się tu jednak z jednostki pływającej. Można wtedy znaleźć odcinki wody wolnej od roślin. W zbiorniku występują płocie, karpie, amury i liny. Poławiane są na spławik z pomostów lub na lekki grunt. Karpiarze mogą liczyć na branie ładnego karpia po uprzednim przygotowaniu i zanęceniu łowiska. Skuteczne są wszystkie popularne przynęty, takie jak kukurydza, białe i czerwone robaki oraz połówki rosówek. Z drapieżników występują tu szczupaki, choć przeważają małe ryby. Można połowić również okoni. Zarówno okonie, jak i szczupaki dobrze reagują na lekkie wahadłówki, białe lub różowe gumki i małe dżerki. Niektórzy łowią na żywca z brzegu i z łódek. Najlepsze efekty są na pograniczu czystej i zarośniętej wody. Zimą spod lodu można połowić niedużych okoni, a w cieplejsze dni uaktywniają się płocie.

Sekrety łowienia

Podczas łowienia na spinning ryby dobrze reagują na wolny opad przynęty. Gumki zbroję główkami przeważnie 3 g. Spinningując, zawsze używam wolframu. Na żywca dobrze założyć okonia.

Informacje

Borków jest administrowany przez świętokrzyski okręg PZW. Obowiązuje opłata na wody nizinne. Wybierając się tu na ryby, należy kierować się na miejscowość Borków. Na jednej z dróg wokół zalewu ustawiono znak zakazu ruchu. Należy więc objechać zbiornik od drugiej strony. Podjedziemy tam autem praktycznie nad samą wodę.

Dane łowiska
W okolicy