Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Rzeka Brda w okolicach Folbrychu

Jest to jeden z najpiękniejszych odcinków tej rzeki. Otoczony jest lasem, w korycie rzeki znajdują się liczne zwalone drzewa, dzięki którym tworzą się dołki i zawirowania, zamieszkiwane przez pstrągi potokowe.

Brda na tym odcinku jest wąska. W płytkich miejscach można przejść na drugą stronę w spodniobutach. Jest to kraina pstrąga potokowego. Od stycznia do końca marca biorą na małe, miedziane lub srebrne wahadłówki, natomiast w miesiącach letnich lubią różne obrotówki o rozmiarze od 0 do 1. Najpopularniejsze są tu czarne blachy w żółte kropki albo białe w czerwone paski. Przeważnie trafiają się sztuki do 35 cm, lecz czasami można też złowić większe okazy. Stoją w dołkach i pod drzewami, dlatego trzeba wykonywać bardzo precyzyjne rzuty. Jeżeli nie trafimy, rzut kończy się stratą przynęty. Latem często spotyka się tu spływy kajakowe, dlatego najlepiej wybrać się na ryby przed dziewiątą rano. Po południu nie ma już co liczyć na brania. Zimą i wiosną, gdy niebo jest zachmurzone, pstrągi można łowić przez cały dzień.

Sekrety łowiska

Pstrąg jest tu rybą pierwszego rzutu, wystarczy dobrze trafić przynętą w miejsce, gdzie akurat przebywa. Aby złowić rybę, do wody należy podchodzić bardzo cicho i ostrożnie.

Informacje

Opisywany odcinek znajduje się poniżej mostu na drodze z Przechlewa do Lipczynka. Właścicielem jest Okręg PZW Słupsk. Zezwolenia można kupić u skarbnika w miejscowym kole PZW Przechlewo. Nad rzeką znajduje się pole namiotowe.

Dane łowiska
W okolicy