Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Łowisko specjalne w Graboszycach

Graboszyce to niewielka miejscowość położona nad dolną Skawą. Region ten słynie z bardzo dużej liczby stawów hodowlanych. Oprócz nich jest sporo zbiorników wodnych powstałych po eksploatacji żwiru.

Łowisko w Graboszycach to dwa kilkuhektarowe stawy, w których wędkarze mogą złowić bardzo wiele gatunków ryb. Mniejszy zbiornik jest bardzo dobrze zarybiony karpiami, amurami, linami, płociami, karasiami, szczupakami i innymi gatunkami ryb. Większy jest przeznaczony głównie dla amatorów ryb drapieżnych.

Łowisko w Graboszycach ma swoją renomę i jest tłumnie odwiedzane. Niestety, nie zastaniemy tu takiej ciszy i spokoju jak na innych wodach, ale za to pewne będą tu wędkarskie wyniki, ponieważ gospodarz tej wody dba, by atrakcyjnych wędkarsko, dużych ryb w niej nie brakowało. Obydwa stawy mają przygotowane stanowiska wędkarskie, wygodne brzegi do rozłożenia sprzętu, a także wiaty, by schować się w razie opadów. Nad łowiskiem jest parking i punkt gastronomiczny, w którym możemy kupić także zanęty i przynęty. Po przyjeździe należy się zgłosić do gospodarza, a za zabierane ryby płacimy zgodnie z cennikiem.

Sekrety łowiska

Graboszyckie stawy, tłumnie odwiedzane zwłaszcza w pogodne weekendy, warto odwiedzić w tygodniu, bo wtedy nad wodą jest znacznie bardziej kameralnie.

Informacje

Łowiska specjalne w Graboszycach znajdują się blisko drogi Zator–Wadowice. Są oznakowane, więc dojazd nie powinien stwarzać problemów. W ich pobliżu płynie rzeka Skawa – atrakcyjne łowisko wielu gatunków ryb.

Dane łowiska
Adres
Szlachecka 9, 32-640 Zator
Województwo
Powiat
Telefon
0338412050
E-mails
biuro@karpik.pl
Strona WWW
W okolicy