...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Rzeka Raba – odcinek specjalny Stróża–Myślenice

Odcinek specjalny Raby to atrakcyjne i łatwo dostępne łowisko muchowe, położone zaledwie o pół godziny jazdy samochodem z Krakowa.

Górną granicą odcinka jest początek muru oporowego w miejscowości Stróża. Od dołu łowisko ogranicza próg zabezpieczający kolektor ściekowy z Zarabia (ok. 1,5 km poniżej mostu drogowego w Myślenicach). Cały odcinek ma długość ok. 10 km.

Raba w okolicy Stróży jest dość płytka. Szeroko rozlane płanie przeplatają się bystrzami sunącymi wzdłuż długich, kamienistych opasek. W okolicach Myślenic jest więcej przegłębień oraz atrakcyjniejszych wlewów i płani. Tam też znajduje się kilka kamiennych progów, pod którymi tworzą się ciekawe doły. Niedawno rzeka bardzo ucierpiała na skutek regulacji związanych z budową trasy zakopiańskiej, ale obecnie wygląda już coraz lepiej.

Muszkarze mogą liczyć tutaj na pstrągi potokowe i tęczowe. Może trafić się również lipień, łosoś, kleń, jelec i świnka.

Gospodarzem łowiska jest Józef Jeleński. Informacje o łowisku dostępne są na stronie internetowej www.jot-raba.az.pl. Licencje można nabyć bezpośrednio nad rzeką – w Pensjonacie „Rekliniec” w Myślenicach – Zarabiu, przy ul. Leśnej 2a, w godz. 8-19.

Przynęty

Na Rabie skuteczne są różne wzory, raczej dalej prowadzonych nimf i streamerów. Dobrze można połowić także na mokre muchy.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.