San w Słonnym
Ten odcinek Sanu słynie z rekordowych brzan, świnek, kleni, szczupaków, a nawet pstrągów. To typowo podgórska woda.
San w Słonnym to duża i rybna woda, która swym bogactwem ryb zaskarbiła już serce niejednego wędkarza. Linia brzegowa jest rozwinięta i bogata. San na tym odcinku to rzeka dla wszystkich wędkarzy, ale przede wszystkim dla miłośników brzan i świnek. Szumiące przelewy z szerokimi i zazwyczaj płytkimi napływami stwarzają też komfortowe warunki na kontakt z wypasionym kleniem oraz pięknym jaziem. Natomiast w rynnach spinningiści z powodzeniem łowią na woblery mocarne brzany. Większość tych szlachetnych i silnych ryb w myśl zasady „no kill” z powrotem trafia do wody. Tutejszy odcinek Sanu jest dość płytki (od 1,2 do 1,5 m), dno jest wyścielone kamienisto-żwirowym materacem, co daje spinningistom i muszkarzom idealne warunki do brodzenia. W okolicach opasek oraz podtopionych konarów starych drzew kręcą się szczupaki i okonie. Łowiąc w Słonnym, zdecydowanie największe efekty osiągałem dzięki seledynowym i perłowym ripperom z czarnym grzbietem, które uzbrajałem w lekkie główki dżigowe. Dobry rezultat przynosiły również zielone twistery i duże obrotówki typu Aglia lub Aglia Long. Wymarzonym okresem na sanowe szczupaki i okonie jest maj oraz jesień. Moim zdaniem jedynym minusem łowiska jest dość duża presja wędkarska, która można odczuć zwłaszcza w okresie urlopowym.
Miłośnicy wędkarstwa spławikowego mogą liczyć na brania okazałych leszczy, świnek, cert i płoci. Spora populacja ryb spokojnego żeru w Sanie jest pewnego rodzaju gwarancją wielu brań i niezapomnianych przeżyć związanych z rekordowymi rybami. Jednak zanim wyruszymy ze spławikówkami nad San, warto zaopatrzyć się w 2 kg dobrej zanęty i białe robaki. Brania murowane.
Sekrety łowiska: W lutym i w marcu warto tu przyjechać na waleczne kropkowańce.
Informacje: Teren łowiska podlega Okręgowi PZW w Przemyślu, ul. Szopena 15a, 37-700 Przemyśl. Nie brakuje tutaj ośrodków wypoczynkowych oraz licznych pól namiotowych. Mieszkańcy wsi Słonne żyją głównie z turystyki. Najprościej możemy tu dojechać, wybierając drogę w kierunku Dubiecka.