Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Wyrobiska pożwirowe w Błażkowej

W skład kompleksu wyrobisk wchodzą cztery akweny o łącznej powierzchni około 30 ha. Łowisko słynie z licznej populacji karpia i amura.

Głębokość zbiornika waha się od 1 do 5 m. Linia brzegowa jest zróżnicowana. Dno nierówne, pofałdowane, najczęściej muliste lub piaszczyste, miejscami o dużej liczbie zaczepów. Występują tu liczne górki i dołki, a przy brzegu roślinność mogąca utrudniać hol ryb. Głębokość w strefie łowienia to 2 – 4 metry. Woda jest czysta i obfituje w drobnicę – głównie płocie i duże ukleje. Małe ryby dobrze łowi się tu batem. Z poważniejszych ryb żyją tu leszcze, karpie, amury, wzdręgi, okonie, szczupaki, sandacze i węgorze. Receptą na średnie ryby jest ochotka – zarówno jako składnik zanęty (dżokers) i przynęta. Oprócz niej skuteczne są białe i czerwone robaki, a na szczupaki gumy. Na karpie wskazane są kilkudniowe zasiadki i konsekwentne nęcenie kulkami i pelletem.

Opiekę nad zbiornikami powierzono kołu PZW nr 34 Wisłoka-Klecie. W celu utrzymania i poprawy populacji wielu gatunków ryb, na terenie łowiska prowadzone są systematyczne akcje zarybieniowe. Koło troszczy się o porządek i estetykę wokół stawów. Brzegi zbiorników umożliwiają również wygodne rozbicie namiotów.

Sekrety łowiska

Na karpie z Błażkowej niezawodna jest naturalna niearomatyzowana kukurydza z puszki. Nabijając na haczyk kilka ziaren zwiększamy szansę na ładnego cyprinusa.

Informacje

Teren łowiska jest administrowany przez Okręg PZW Rzeszów, ul. Akacjowa 36, tel. 17 854 98 01 (lub 02). Regulamin łowiska jest podany w zezwoleniu na połów ryb Okręgu PZW Rzeszów. Na  łowisko dojedziemy drogą nr 73 w kierunku Pilzno – Jasło, w miejscowości Brzostek skręcamy w prawo i kierujemy się na Skurową, a w Błażkowej skręcamy jeszcze raz w prawo na żwirownię „Kruszgeo Klecie”.

Dane łowiska
W okolicy