Łowisko w Grzegorzewicach

Stawy w Grzegorzewicach to komercyjne łowisko blisko Warszawy, w którym można dobrze połowić.

Łowisko w Grzegorzewicach to kompleks kilkunastu stawów o sporej powierzchni. Do wędkowania udostępnione są dwa z nich. Stawy znajdują się pośród lasów, z dala od ludzkich siedzib. Jest tu cicho i spokojnie. Brzegi stawów wyglądają tak jak w większości tego typu łowisk – są odkryte i łatwo dostępne. Jest to doskonała woda zarówno na rodzinny piknik z najmłodszymi wędkarzami, jak i na zasiadkę na duże ryby. Średnia głębokość łowiska nie przekracza 2 m. Stawy są dobrze zarybione. Łowi się tutaj karpie, amury, liny, karasie, szczupaki, sandacze, okonie i sumy. Dominuje metoda spławikowa oraz lekka gruntówka z sygnalizatorem. Najpopularniejsza przynęta to kukurydza konserwowa, a wiosną przynęty zwierzęce. Dzięki dużej ilości ryb w wodzie nie trzeba stosować wyszukanych zanęt. Nastawiając się jednak na największe karpie, trzeba sięgnąć po selektywne kulki proteinowe. Niespodziankę stanowią dorodne płocie i jazie, którymi woda jest dodatkowo zarybiona i których długość nierzadko przekracza 40 cm. Jest ich tu na tyle dużo, że warto nastawić się na nie z lekką spławikówką i białymi robakami lub pinkami jako przynętą. W przeciwieństwie do większości łowisk komercyjnych gospodarz nie zabrania spinningowania.

Sekret łowiska

Podczas gorących dni w wodzie znajduje się mało tlenu, dlatego ryb należy szukać przy betonowych mnichach, przy których zawsze płynie woda i tu gromadzą się ryby.

Informacje

Właścicielem łowiska jest gospodarstwo Ekofarm, tel. 46 857 98 03. Dojazd z trasy Warszawa–Katowice. Obowiązuje opłata dzienna w wysokości 10 zł oraz opłata za zabierane
z łowiska ryby. Łowisko jest czynne od świtu do zmierzchu przez cały tydzień. Na miejscu znajduje się bar.

Dane łowiska
W okolicy