...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Śniardwy – okolice Okartowa

Jezioro Śniardwy nazywane jest mazurskim oceanem. I nie bez powodu – wędkarze znajdą tu niezliczoną liczbę rozmaitych łowisk.

Na mapie obszar jeziora w okolicy Okartowa może wydawać się niewielki. Ale tak naprawdę ogrom tej wody robi wrażenie i trzeba kilku dni, żeby choć z grubsza poznać kilka łowisk. Warto się potrudzić, bowiem tutaj znajdują się dobre miejsca na drapieżniki. Podwodne górki w północnej części akwenu i 2 rozległe łąki podwodne to świetne łowiska szczupaków. Można dotrzeć do nich tylko łodzią. Najlepszymi przynętami są duże woblery i gumy. Niekiedy skuteczna jest obrotówka. Warto zaopatrzyć się w dryfkotwę, która znacznie ułatwi obławianie rozległych miejscówek.

Na węgorze i leszcze można zapolować w dużym przegłębieniu jeziora pomiędzy Okartowem a Nowymi Gutami. Kolejną ciekawą miejscówką jest przewężenie łączące Śniardwy z jeziorem Tyrkło. Tu łowi się również sporo białorybu: płoci, leszczy i wzdręg. Z metod sprawdzają się gruntówka i odległościówka.

Noclegi można znaleźć w Okartowie. Tu też można wypożyczyć łódź.

Ryby

Szczupak, okoń, leszcz, węgorz, płoć

Przynęty

Twistery, woblery, rosówki, kukurydza, białe robaki

Sekret łowiska

W rejonie Okartowa jest dużo podwodnych górek i przegłębień. W ich okolicach można liczyć na naprawdę okazałe szczupaki. Sprawdzają się tu duże woblery prowadzone tuż nad dnem.

Informacje

Gospodarzem akwenu jest Gospodarstwo Rybackie Śniardwy z siedzibą w Okartowie, nr tel. (0)87-425-30-06. Zezwolenia można wykupić w pobliskich miejscowościach: Okartowie, Orzyszu, Mikołajkach. Na Śniardwach obowiązuje zakaz trollingu.

Na jeziorze najczęściej wieje z zachodu, dlatego na części okartowskiej fale są z reguły największe.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.