...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Stawy „Kasia” w Mikołowie

Jest to kompleks czterech malowniczo położonych, wypełnionych wodą dawnych wyrobisk, które stały się ciekawymi łowiskami.

Zbiorniki znajdują się we wschodniej części Mikołowa. Największy z nich, o kilkuhektarowej powierzchni, ma głębokość sięgającą aż 9 metrów. Pozostałe zbiorniki mniejsze i płytsze. Wszystkie mają bardzo urozmaiconą linię brzegową i bogatą roślinność przybrzeżną. Woda jest w nich przejrzysta, mętnieje jedynie podczas okresowych zakwitów. W zbiornikach znajdziemy wiele interesujących miejsc z zatopionymi konarami drzew, ale to trudne łowiska, bo łatwo w nich o zaczep. Największy ze zbiorników w ma miejscami strome brzegi.

Stawy „Kasia” to ciekawe łowisko ryb spokojnego żeru, sporo jest tu płoci i ładnych leszczy i jazi. Na spinningistów czekają szczupaki i okonie, ale zwykle niewielkie. O zbiorniki dbają wędkarze z koła PZW w Mikołowie. Stawy są dobrze oznakowane, w pobliżu zbudowano mały parking. Okolica jest malownicza, dużo tu zieleni. To ciekawe miejsce nie tylko dla wędkarzy, ale także dla fotografów. Kąpiel we wszystkich zbiornikach jest zabroniona.

Tekst ekrety łowiska: W słoneczne dni ze skarp widać czasem wygrzewające się spore ryby. Są to jazie, które całymi stadami przemieszczają się pod powierzchnią. Można je łowić także muchówką.

Informacje: Na stawy „Kasia” można dojechać kierując się obwodnica mikołowską w stronę Tychów, następnie skręcić w kierunku Pszczyny i przed stacją benzynową skręcić w lewo, w gruntową drogę, która prowadzi do samych stawów. Gospodarzem łowiska jest ZO PZW Katowice, tel. 32 203 81 12

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.