...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Kierskie

Jezioro Kierskie leży w zachodniej części Poznania. Jest to jeden z największych zbiorników wodnych Wielkopolski.

Kierskie słynie przede wszystkim z turystyki wodnej. Jest jednym z najbardziej znanych ośrodków sportów wodnych. Jest to jezioro rynnowe, polodowcowe. Całkowita powierzchnia łowiska wynosi około 3 km2, maksymalna głębokość – prawie 40 m, jednak wędkarska echosonda najczęściej wskazuje około 10 m. Zbiornik ma kształt litery „L”. Dominują tu karpie, amury, szczupaki i płocie. W ostatnim czasie pojawiły się również pstrągi, które niestety są jeszcze rzadką zdobyczą. Z dużych ryb najczęstszym trofeum są karpie oraz amury, które osiągają imponujące rozmiary. Największy amur złowiony na Kierskim ważył 30 kg. Miejscowi twierdzą, że najlepszą przynętą na karpie jest kukurydza. Sierpień to znakomita pora na połów płoci. Na regularnie nęconym stanowisku płocie przekraczające 0,5 kg nie są rzadkością. Na atrakcyjność akwenu ma wpływ również rozwinięta populacja drapieżnika. Dominują przede wszystkim szczupaki, które można zwabić zwłaszcza na duże gumy i głębokoschodzące woblery. Jezioro Kierskie jest dość trudnym i kapryśnym łowiskiem. Zdarzają się ciche dni, w których łowisko wygląda jak martwe, ale możemy też przeżyć wyprawę zakończoną niesamowitym wędkarskim sukcesem, który na zawsze zostanie nam w pamięci.

Sekrety łowiska:

Sposobem na karpie, amury i płocie jest regularne nęcenie. Polecam przede wszystkim grubo mieloną zanętę oraz ziarna kukurydzy i pszenicy.

Informacje:

Licencje można nabyć u pana Szpopera, tel. 502 463 700. Pokoje oferuje Ośrodek Szkoleniowy Sił Powietrznych. Niedaleko, w miejscowości Kobylniki, znajduje się jeden z najlepszych sklepów wędkarskich w Wielkopolsce.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.