Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Białokoskie

Wygląda tajemniczo i niezwykle ciekawie. Obok tej wody nie można przejść obojętnie.

Charakterystyka

Białokoskie leży w północno-zachodniej części Polski, w odległości 10 km od Pniew. Jest jednym z wielu jezior Sierakowskiego Parku Krajobrazowego. Ma 137 hektarów powierzchni. Głębokość maksymalna wynosi 31 m. Woda jest przejrzysta.

Brzegi jeziora niemal w całości są porośnięte lasami. Otacza je wąski pas trzcin. Dno jest piaszczysto-muliste. Przy brzegach zalegają na nim zwalone drzewa i mnóstwo gałęzi.

cinowiska. Gdzieniegdzie brzegi są bardzo strome. Kładek do łowienia z brzegu jest niewiele.

Ryby i techniki łowienia

Białokoskie obfituje w płocie i leszcze. Są też wzdręgi, liny, karpie i tołpygi. Białoryb łowi się najczęściej na spławik. Przynętami są białe i czerwone robaki oraz ziarna zbóż.

Z drapieżników są szczupaki, okonie i sandacze. Mniejsze sztuki można łowić z brzegu, ale na zaczepach rwie się mnóstwo przynęt. Lepiej wędkuje się z łodzi. Wówczas warto poszukać górek podwodnych i obławiać ich szczyty oraz stoki.

Sekrety łowiska

W Białokoskim jest mnóstwo larw chruścika. Aż dziw bierze, że niemal nikt tu nie łowi na te przynęty. Trzeba koniecznie spróbować.

Informacje dodatkowe

Gospodarzem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie „Lutom” – tel.: (61)295 20 17. Sklepy wędkarskie znajdują się w Pniewach. Noclegi: ośrodki wypoczynkowe nad jeziorami Białokoskim i Chrzypskim, oraz hotel w Pniewach. Łódkę można wypożyczyć i zwodować w ośrodku wypoczynkowym usytuowanym po wschodniej stronie jeziora, na wysokości wsi Białokosz.Linię brzegową urozmaicają rozmaite zatoczki, cypelki, rozleglejsze trzciny

Dane łowiska
W okolicy