Bóbr jest uznanym łowiskiem pstrągów potokowych i lipieni. Jednak na odcinku przy autostradzie A4 łowi niewielu wędkarzy.
Charakterystyka
Bóbr pomiędzy Bolesławcem a Szprotawą jest już dużą rzeką. Jego szerokość przekracza miejscami 30 metrów. Dno jest najczęściej piaszczyste, a głębokość niewielka. Jednak rzeka nie zatraciła tu pstrągowego charakteru. Nurt jest mocny, brzegi dzikie i trudne. W wodzie leżą powalone drzewa i gdzieniegdzie olbrzymie głazy. Burty są strome, głęboko podmyte.
Na tym odcinku rzekę przegrodzono kilkoma tamami. Przed nimi tworzą się głębokie, muliste cofki. Poniżej przeszkód Bóbr znów nabiera wigoru.
Ryby i techniki łowienia
W Bobrze łowi się pstrągi potokowe i lipienie. Może się tu trafić również głowacica. Spinningiści stosują przede wszystkim 5-7-cm woblery w przygaszonych kolorach. Niektórzy łowią też na gumy – 5-cm twistery i niewielkie raczki.
Najlepszym okresem na Bobrze jest wiosna (marzec-kwiecień). W trąconej wodzie ryby są łatwiejsze do złowienia. Natomiast podczas letnich niżówek potokowce są niezwykle ostrożne. Można je skusić do brania albo wczesnym rankiem, albo późnym wieczorem.
Sekrety łowiska
Na Bobrze znakomite są woblery imitujące kiełbie i ślizy. Wabiki te są smukłe, mają wąską, niezbyt agresywną akcję. Na długiej żyłce schodzą na 1,5 m. Szczególnie dobre są modele pływające o długości 7-9-cm.
Informacje dodatkowe
Gospodarzem łowiska jest ZO PZW we Wrocławiu – tel.: (71)344 44 01. Noclegi w: Bolesławcu, Szprotawie, Chojnowie i Legnicy.