Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Klebarskie

Klebarskie to doskonałe miejsce dla szukających nad wodą ciszy i spokoju.

Jezioro Klebarskie położone jest kilkanaście kilometrów na południe od Olsztyna. Pomimo bliskości dużego miasta leży na uboczu wędkarskich szlaków, więc panuje tu cisza i spokój. Zbiornik ma powierzchnię ponad 260 ha i maksymalną głębokość do 10 m. Przeważa miękkie, muliste dno. Woda ma charakterystyczny, mętny kolor. Jezioro ma owalny kształt, otoczone jest polami i łąkami. Połączone jest niewielkim strumykiem z dwoma sąsiednimi zbiornikami. Prawie na całej długości brzegi porośnięte są trzciną. Najdogodniejszy dostęp można znaleźć na północnym brzegu jeziora w miejscowości Klebark Wielki, gdzie można dojechać do wody autem i zwodować środek pływający. Tutaj też zbudowano kilka pomostów. Po drugiej stronie jeziora znajduje się ośrodek wypoczynkowy, w którym można zarezerwować noclegi i wynająć łódź. W zbiorniku występują m.in. płocie, leszcze, krąpie, szczupaki.

Spławikowcy mogą liczyć przede wszystkim na drobne płocie. Masowo przebywają one w pobliżu trzcin i doskonale dają się łowić długim batem z pełnym zestawem i najwyżej 1-gramowym spławikiem. Jeśli spędzimy nad jeziorem kilka dni, nęcąc sukcesywnie grubszą zanętą, możemy liczyć na większe płocie i leszcze. Do tak przygotowanego łowiska może też podejść stado dużych karasi, dlatego warto mieć również mocniejszy zestaw spławikowy.

Sekret łowiska

Atrakcją jeziora są sandacze, którym sprzyja mętna woda w zbiorniku. Wędkarze szukają ich na stokach wysp z twardym, często żwirowym dnem.

Informacje:

Gospodarzem wody jest Gospodarstwo Rybackie Olsztyn. Pozwolenie na wędkowanie można wykupić w sklepie spożywczym w Klewkach lub sklepach wędkarskich w Olsztynie. Nocleg można znaleźć w ośrodku Leśne Wrota, tel. (89) 512 47 90. Dojazd z Olsztyna trasą nr 53 na Szczytno.

Dane łowiska
W okolicy