Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Rzeka Brda powyżej mostu w Ciecholewach

Jest to ciekawy odcinek Brdy w okolicach Konarzyn i Ciecholew. Warto tu przyjechać ze względu na krajobraz oraz różnorodność gatunków ryb zamieszkujących rzekę.

Brda na tym fragmencie jest otoczona głównie wysokimi trzcinami, które znacznie utrudniają łowienie. Występują tu różne gatunki ryb, m.in. pstrągi potokowe, okonie, płocie, ukleje, krąpiki, jazie i klenie. Nie jest to woda górska, więc białe ryby wolno łowić na bat lub odległościówkę. Z chęcią biorą na białe robaki, ciasto lub chleb. W rzece jest dużo ryb, dlatego jest to ciekawa oferta dla wędkarzy z dziećmi, które na pewno nie będą się nudzić z wędką w ręku. Jest to interesujące miejsce również dla spinningistów polujących na drapieżniki. Pstrągi i okonie przebywają w dołkach i najchętniej atakują niewielkie obrotówki.

Ryby najlepiej łowić w okresie od wiosny do końca letnich miesięcy. Na białoryb należy zaczekać do czerwca, aby woda nabrała odpowiedniej temperatury. Najwięcej brań drapieżników jest w godzinach porannych. W późniejszej porze dnia spływają kajakarze, ryby się płoszą i brania są rzadkie.

Sekrety łowiska

Najlepszą przynętą na pstrągi i okonie są wszelkiego rodzaju kropkowane obrotówki oraz tzw. narodówki, czyli blaszki w biało-czerwone paski.

Informacje

Ten odcinek Brdy należy do Okręgu PZW Słupsk. Zezwolenia można nabyć w miejscowym kole PZW w Konarzynach. Nad wodę można dotrzeć trasą Przechlewo–Konarzyny. W Konarzynach należy skręcić w prawo w polną drogę. Można też dotrzeć tu, jadąc z Konarzyn do Chojnic.

Dane łowiska
W okolicy