...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Srebrne Duże

Wystarczy przejechać tylko kilka kilometrów od Ostródy, by połowić w naprawdę czystym, cichym i rybnym jeziorze. Każdy może tu liczyć na okaz życia.

Jezioro Srebrne Duże to niewielki, 10-hektarowy akwen położony wśród lasów województwa warmińsko-mazurskiego. Jest wręcz wymarzonym łowiskiem dla wędkarzy – są parking, śmietnik, dobre stanowiska wędkarskie. Oczywiście, są też ryby.

Najwięcej jest karpi. Łowiono tu sztuki o wadze do 10 kg! Aby liczyć na taki okaz, trzeba wcześniej przez kilka dni nęcić łowisko, np. kulkami proteinowymi, pęczakiem i pszenicą. Należy pamiętać, że nęcenie powinno odbywać się o podobnej porze jak łowienie. Najlepszą metodą jest gruntówka. Częstym przyłowem będą ładne leszcze, a w takich leśnych jeziorkach jak to są one niemal czarne. Płocie łowi się metodą odległościówki, na białe robaki lub żółty pęczak o zapachu czosnku. Złowienie kilkudziesięciu sztuk nie stanowi większego problemu.

Spinningiści również mogą spróbować tu swoich sił i zapolować na szczupaki i duże okonie. Szczupaki obierają stanowiska przy liściach nenufarów lub trzcinowiskach, natomiast okonie trzymają się głębszej wody.

Ryby

Karp, lin, płoć, leszcz, szczupak, okoń

Przynęty

Kulki proteinowe, kukurydza, czerwone robaki, twistery, obrotówki

Sekrety łowiska

Liny najlepiej biorą wieczorem. Trzeba je łowić tuż za trzcinami, np. na kukurydzę waniliową. Karpie natomiast lubią truskawkowe kulki proteinowe. Jednak ryby tego gatunku należy łowić nieco dalej od brzegu, gdyż są bardziej płochliwe.

Informacje

Gospodarzem jeziora jest ZO PZW Olsztyn. Zezwolenia można nabyć w sklepie wędkarskim w Ostródzie, na ul Czarneckiego. Obowiązuje limit połowu karpi i linów – 2 szt. dziennie. Do jeziora można dojechać drogą leśną, skręcając w lewo z głównej trasy E7 naprzeciwko zjazdu do leśniczówki Faltjanka. Przy samym jeziorze jest parking, na którym można zostawić samochód. Obowiązuje zakaz połowu z łódki.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.