...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Radunia w okolicach Żukowa

Rzeka Radunia w okolicach Żukowa jest piękna i dość dzika, mimo że płynie w pobliżu miasta.

Radunia to jedna z najbardziej malowniczych rzek płynących na Pojezierzu Kaszubskim. Jest to lewy dopływ Motławy o długości 103,2 km, mający swój początek nieopodal Jeziora Stężyckiego i przepływający przez kompleks jezior zwanych „Kółkiem Raduńskim” Pojezierza Kaszubskiego. Od początku do wpływu do Jeziora Straszyńskiego rzeka ta ma status „krainy pstrąga i lipienia”, więc wędkowanie dozwolone jest wyłącznie na przynęty sztuczne z zakazem spinningowania od 1 września do 31 grudnia włącznie. Na odcinku specjalnym powyżej mostu drogowego na trasie Żukowo–Kościerzyna – do 31 stycznia.

Radunia koło Żukowa obfituje w zakola, doły, rynny i zwalone drzewa zatopione pod lustrem wody. Można tutaj liczyć na brania pstrągów potokowych, lipieni, kleni i tęczaków uciekających z doświadczalnego zakładu hodowli ryb w Rutkach. Sporadycznie trafiają się szczupaki, które często odgryzają wędkarzom pstrągowe przynęty. Na odcinku tym występują piękne lipienie, jednak ich zabieranie, a także posiadanie przy sobie lipieni złowionych na innych odcinkach jest zabronione. Pstrągi są grube i pięknie wybarwione, a żyzność wody i duża ilość pokarmu pozwalają im na niezłe przyrosty. Choć najlepsze lata Radunia ma już za sobą, potrafi jeszcze obdarować pięknymi rybami, które po wypuszczeniu jeszcze nieraz mogą przysporzyć wędkującym wiele radości i zadowolenia.

Sekrety łowiska

Bardzo skuteczną przynętą jest błystka obrotowa typu comet z czarnym skrzydełkiem w żółte paski bądź kropki, a w ciemniejsze dni w barwy odwrotne.

Informacje

Pieczę nad łowiskiem sprawuje Okręg Gdańsk PZW. Dojazd z Gdańska i Gdyni środkami komunikacji miejskiej oraz pociągiem PKP Koleje Regionalne (z Gdyni). Samochodem z Gdańska i Gdyni, kierując się do Kartuz lub Kościerzyny, przez Żukowo.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.