...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Nicponek

Nicponek to zamknięte i niewielkie leśne jeziorko o powierzchni 9,53 ha. Żyją w nim przede wszystkim „złote ryby” – karpie, karasie, liny…

Świerkowo-leszczynowy las rozciąga się na wysokich i twardych brzegach tego małego jeziorka. W wodę rzadko wrastają trzciny i tatarak, tworząc niewielkie skupiska. Przejrzystość samej wody jest jednak słaba.

Dno jest dość twarde, łagodnie i równomiernie opada do maksymalnej głębokości 5 m. Przy brzegu jest sporo zatopionych gałęzi, na które trzeba zwrócić uwagę w ostatniej fazie holu ryb. Wędkarze łowią ryby w tym zbiorniku dosłownie wszędzie. Nie ma tu bankowego miejsca. Efekty przynosi grube nęcenie i wytrwałość. Na drobne przynęty odpina się z haczyka przede wszystkim małe karasie, liny i płocie. Jeśli jednak zastosujemy coś grubszego, np. pęk czerwonych robaków lub kilka ziaren kukurydzy, to mogą się trafić spore karpie, a także duże „złote” karasie królewskie. Takim drapieżnikom, jak pasiaki, ta woda nie służy, dlatego łowi się najczęściej niewielkie okazy. Zębacze od sztucznych przynęt wolą z pewnością żywą płoć lub karasia, których w tym łowisku jest mnóstwo.

Sekrety łowiska – Warto przezbroić zestaw na mocniejszy. Tutejsze karpie to prawdziwe lokomotywy, które pędzą przez zatopione przy brzegu gałęzie.

Informacje – Jezioro Nicponek podlega Gospodarstwu Rybackiemu PZW w Suwałkach, tel./fax (0) 87 566 40 05 lub (0) 87 566 36 36. Jest to pierwsze i najmniejsze jezioro z trzech położonych tuż obok siebie na trasie Pisz–Wejsuny. Wędkowanie możliwe wyłącznie z brzegu.

Dane łowiska
Województwo
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.