Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Dadaj

Niegdyś wędkarskie eldorado, obecnie wędkarze powoli starają się ten przydomek przywrócić.

Białe ryby najliczniej prezentowane są przez płocie i leszcze, łowione na najzwyklejszą wędkę z przelotowym spławikiem, gruntówkę z koszyczkiem zanętowym lub najpospolitszy bat. Na haczyk najczęściej trafia różnego rodzaju robactwo (białe, czerwone, rosówki), oprócz tego doskonale sprawdzają się ciasta lub gotowany makaron. Łowienie warto poprzedzić kilkudniowym obfitym nęceniem. Radziłbym stosować zanęty grube, np. kukurydzę, parzoną pszenicę, pęczak, a nawet łubin słodki. Miejsce można wybrać za pomocą echosondy lub skorzystać z wielu znajdujących się tam kładek. Leszcze najlepiej łowić na wodzie o głębokości przekraczającej 6 m.

Wśród drapieżników dominują okonie. Głównymi miejscami ich połowu są niezliczone górki i spady. Trafiają się również sandacze. Niegdyś Dadaj słynął właśnie z sandaczy. Szczupaki łowi się zarówno przy trzcinach, jak i na porośniętych roślinnością górkach. Najlepszymi przynętami są oczywiście różnego koloru gumki (twistery, rippery, kopyta). Kolorystyka dowolna. Coraz częściej można usłyszeć o trafiających się sumach, ale ich wielkość nie jest imponująca.

Sekrety łowiska

Doskonałą przynętą na ryby spokojnego żeru jest ciasto o smaku czosnkowym lub makaron ugotowany z kolendrą.

Ryby

sandacze, okonie, leszcze, płocie, szczupaki

Przynęty

twistery, rippery, kukurydza, białe robaki, czerwone robaki

Informacje

Zezwala się na łowienie z łodzi z silnikiem spalinowym. Ze znalezieniem noclegu i wypożyczeniem łodzi nie powinno być problemu. Jest tu sporo ośrodków i przystani. Zezwolenia można nabyć w Olsztynie, Biskupcu i okolicznych ośrodkach wypoczynkowych. Dojazd drogą nr 16 z Olsztyna na Mrągowo, po lewej stronie przed Biskupcem,

Dane łowiska
Adres
Jezioro Dadaj, VV9F+GV Najdymowo
Właściciel
PZW Olsztyn
Województwo
Powiat
W okolicy