...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Trzygłów I – jezioro leszczy i szczupaków

Bywalcy Regi, tej trociowej, przejeżdżają opodal tej wody rokrocznie dziesiątki razy, nie zdając sobie sprawy, że mijają wodę, która może być alternatywą na ochronny dla troci czas.

Jeziora Trzygłów, położone obok miejscowości o tej samej nazwie, to ciekawe, rynnowe polodowcowe dołki ułożone w układzie południkowym. Trzygłów I jest płytsze – maksymalna głębokość to 7,3 m. Północno-wschodnią część jeziora zajmują: wieś, pałacyk i przypałacowe zabudowania. Wokół jeziora rozpościerają się tereny rolnicze, jednak sam stok misy jeziornej jest ponad wodą w większości porośnięty dostojnymi bukami i dębami, tworzącymi miły klimat. Roślinność wynurzona tworzy wąski pas wokół brzegów. Dno, mimo że pokryte warstewką mułu, nadaje się do brodzenia. Jednak najlepsze efekty w poszukiwaniu drapieżników można osiągnąć, korzystając z łodzi z silnikiem elektrycznym. Powierzchnia jeziora to prawie 22 hektary, czyli w sam raz do obłowienia w ciągu dnia. Choć głębokość jeziora wskazywałaby raczej na jego linowo – szczupakowy charakter, to jednak najciekawszą zdobyczą dla wędkarzy spławikowych są okazowe, złote leszcze oraz piękne płocie. Są liny i sporadycznie węgorze. Drapieżniki to przede wszystkim szczupaki, ale trafiają się też sandacze i okonie.

Sekrety

Wzdłuż jeziora biegnie rynna. Kto ją znajdzie, ten spotka największych mieszkańców tej wody. Duże błystki wahadłowe , mogą mile zaskoczyć, dobre też bywają 10 – 12 cm woblery schodzące do 3 – 4 metrów.

Informacje

Woda jest łowiskiem ZO PZW Szczecin. Łowisko często odwiedza SSR Gryfice. Wolno wędkować z łodzi o napędzie elektrycznym. Nad wodą jest wiele kładek, lecz prywatnych, zamkniętych na klucz. Najbliższy nocleg w gospodarstwie agroturystycznym w Łopianowie u państwa Buzałów, tel. (0) 663 862 198.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.