Jezioro Drużno znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie elbląskim, w gminie Elbląg. Stanowi pozostałość wcinającego się niegdyś głęboko w ląd Zalewu Wiślanego odciętego aluwiami. W 1966 roku utworzono na nim rezerwat faunistyczny.
Przez Druzno przechodzi tor wodny, stanowiący przedłużenie Kanału Elbląskiego. Do jeziora uchodzi kilka niewielkich cieków wodnych, między innymi: Balewka, Brzeźnica, Burzanka, Dzierzgoń, Elszka, Kowalewka, Marwicka Młynówka, Tina i Wąska.
Jezioro jest płytkie i zarastające, a jego lustro znajduje się 0,1 m n.p.m. Stanowi kryptodepresję i otoczone jest wałami. W zależności od kierunku wiatru poziom wody w Druznie ulega znacznym wahaniom, dochodzącym nawet do 1 m. Powierzchnia samego zwierciadła wody obejmuje około 1790 ha. Druzno jest silnie zeutrofizowanym jeziorem zalewowym o przeciętnej głębokości 1,5 m, maksymalnej 3 m. Powierzchnia Druzna, poza nielicznymi pasmami czystej wody, jest pokryta roślinnością pływającą. Utrudnia to pływanie oraz wyszukiwanie miejscówek ryb. Na Druznie króluje szczupak, ale występują tu również okonie, liny, leszcze, karasie i węgorze. Na spinning najlepiej zastosować powierzchniowe, lekkie obrotówki i wahadłówki, spinnerbaity, woblery oraz inne płytkochodzące przynęty. Bardzo dobrze sprawdzają się również gumy uzbrojone w lekkie główki.
Sekrety łowiska: We wrześniu polecam stosowanie mniejszych przynęt, natomiast w grudniu przynęty pokaźnych rozmiarów. W pudełku każdego wędkarza nie powinno zabraknąć jaskrawego pomarańczu, tzw. marchewy.
Informacje: Gospodarzem na Druznie jest Okręg PZW w Elblągu. Łowienie możliwe jest tylko z łodzi znajdujących się w bazie wędkarskiej w miejscowości Węgle-Żukowo. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja łódki pod tel. 500 077 669. Dozwolone jest wędkowanie z łodzi, w części północnej jeziora w terminie od 1 września do 31 grudnia, natomiast w części południowej w terminie od 15 listopada do 31 grudnia każdego roku. Możliwość korzystania z silników spalinowych istnieje tylko na torze wodnym, natomiast po jeziorze poruszamy się na silniku elektryczny (rezerwat).