Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Mietków

Na tym łowisku trudno o spokój – łowi tu i wypoczywa mnóstwo ludzi. Ale ryb również nie brakuje. I to różnych gatunków.

Charakterystyka

Zbiornik położony jest ok. 50 km od Wrocławia. Powstał w 1986 roku na Bystrzycy. Jego powierzchnia wynosi ok. 800 ha. Maksymalna głębokość dochodzi do 16 metrów (pod tamą).

Brzegi zbiornika są płaskie, mało urokliwe. Za to dno jest niezwykle urozmaicone. Praktycznie co kilkadziesiąt metrów znajduje się jakiś uskok lub wypłycenie. Dno w wielu miejscach jest twarde, żwirowate. Są też karczowiska, rowy i fragmenty starego koryta Bystrzycy.

W najpłytszej części akwenu – od strony wpływu rzeki, znajdują się wyspy. Tam płycizny pocięte są głębokimi rowami i dołami.

Ryby i techniki łowienia

W Mietkowie łowi się głównie sandacze i leszcze. Ale są tu również: szczupaki, okonie, wielkie jazie, bolenie, sumy, płocie, liny, karpie i amury.

Amatorzy białorybu łowią przede wszystkim z brzegu. Stosują gruntówki z koszyczkami zanętowymi. Zarzucają możliwie najdalej.

Z brzegu łowi się też sandacze. Przynęty – żywe lub martwe rybki, wywozi się pontonami i łódkami daleko w jezioro.

Spinningiści wędkują najczęściej z łódek. Stosują gumy i koguty. Coraz częściej łowią na płyciznach woblerami bezsterowymi.

Sekrety łowiska

Zbiornik został zarybiony boleniami. Ryby te znakomicie przyjęły się w tej wodzie i coraz częściej padają łupem wędkarzy. Łowi się głównie przy pirsie oraz w okolicach wysp.

Informacje dodatkowe

Gospodarzem łowiska jest ZO PZW we Wrocławiu – tel.: (71)344 44 01. Na zbiorniku nie wolno łowić z łodzi od 1 stycznia do 31 maja. Noclegi można znaleźć w ośrodku w Mirosławicach oraz w hotelach w Sobótce i we Wrocławiu. Łódkę można wypożyczyć w rybaczówce PZW od strony pirsu, a także w wypożyczalni od strony Chwałowa. Własną jednostkę można zwodować w wielu miejscach.

Dane łowiska
Adres
Zalew Mietkowski, XJ3C+JC Borzygniew
Właściciel
PZW Wrocław
Województwo
Powiat
W okolicy