Aktualności

Sortuj od:
Klenie z dopałką

"Kleń to moja ryba, a Wisła to moja woda. Górna Wisła zawiera w sobie po trochu wszystkiego z różnych rzek. Znajduję w niej miejsca typowo nizinne z płytkimi prostkami i głębokie wolniaki. Są też odcinki górskie ze żwirowym dnem, wysokimi burtami, ostrymi zakrętami z szybką wodą oraz rafy i przelewy. W tych ostatnich miejscach zaczynam swoje wiosenno-letnie łowienie."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-04-30
Pstrągowe błędy - nie zawsze pierwszy rzut

"Jednym z ważniejszych elementów spinningowej taktyki łowienia pstrągów – nawet podczas łowienia jedną i tą samą przynętą – wyjątkowo skutecznych w prowokowaniu do brań okazałych ryb, jest dłuższe, konsekwentne i cierpliwe penetrowanie przynętą każdej atrakcyjnej miejscówki..."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-04-29
Drugie otwarcie pstrągowe

Wielu wędkarzy w kwietniu opuszcza już pstrągowe siurki i rusza nad większe rzeki w poszukiwaniu kleni czy jazi. Dla mnie to prawdziwe otwarcie pstrągowego sezonu, do którego przykładam się solidnie. Bo jeśli teraz uda mi się wszystko poukładać, to wiem, że do ostatniego sierpnia nic się nie zmieni. 

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2016-04-28
Złów i wypuść - historia jednej ryby

"Po przeanalizowaniu całego zdarzenia z niepodebranym rekordowym szczupakiem On stwierdził, że to jednak moja wina. Szczupak był spokojny jak flegmatyk w pozycji kwiatu lotosu, a ja zwyczajnie to spieprzyłam. Jednak otrzymałam drugą szansę, może żeby mi nie było tak przykro, i już tydzień później znów pojechaliśmy na nasz zbiornik, pełni nadziei, że tym razem się uda."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-04-28
Zdesperowani wędkarze wyszli na ulicę!

Demonstracja wędkarzy w Warszawie przed siedzibą ZG PZW

„Sieci precz od naszych ryb”, „Wody PZW Nie dla rybaków”, „PZW to my a nie wy” – takie hasła wykrzykiwali członkowie mazowieckich kół PZW, demonstrujący w południe 26 kwietnia przed siedzibą władz PZW na ul. Twardej 42 w Warszawie. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-04-27
Łowisko specjalne Siepietnica-Ujazd-Wróblowa

Łowiska w Okręgu PZW Krosno to nie tylko malownicze i rybne rzeki, ale także ostoja dla wędkarzy pragnących emocji w poszukiwaniu ryb spokojnego żeru. Dzięki gospodarności Okręgu PZW Krosno, a także zaangażowaniu poszczególnych kół PZW powstał kompleks łowisk specjalnych Siepietnica-Ujazd-Wróblowa.

Autor: Mateusz Porada dodano: 2016-04-26
Boleniowa superbiel

Mój spinningowy maj trwa półtora miesiąca. Rozpoczyna się 1 maja, a kończy 15 czerwca. Z pudłem wypełnionym drobiącymi woblerami nabijam kilometry wzdłuż brzegów nizinnego Wisłoka. W jednej z przegródek mam wyjątkowe przynęty, które teraz szczególnie wpisują się w gust boleni. 

Autor: Mateusz Porada dodano: 2016-04-26
Pstrągi spod Litwinki

Łowiska, o których dzisiaj piszę, znajdują się w środkowej części miejscowości Białka Tatrzańska, na rzece o tej samej nazwie. To tu ponad 25 lat temu zaczynałem swą przygodę z Białką. Ona trwa do dziś, bo na tej rzece łowię często i wszędzie! 

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2016-04-25
Wtedy!

Często słyszę to pytanie. Od wędkujących przyjaciół, od poznanych nad wodą Czytelników, od przypadkowych wędkarzy. Pytanie wraz z próbami odpowiedzi przewija się przez setki i tysiące publikacji o wędkarstwie. Kiedy na karpia, kiedy na szczupaka, kiedy na sandacza? Kiedy na ryby? Niestety, większość odpowiedzi jest nieprawidłowa, większość opinii na ten temat jest błędna. Kiedy na ryby?

Autor: dodano: 2016-04-24
Wymarzony prezent

Cześć,

Na 40 urodziny sprawiłem sobie wymarzony prezent - pojechałem na 5 dni do Anglii żeby łowić ryby z najlepszymi wędkarzami na świecie. Moim przewodnikiem i zarazem nauczycielem komercyjnego łowienia był zawodowy wędkarz Lee Kerry. 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2016-04-24
Krąpiki

"W wolnej chwili przejrzałem archiwalne numery „Wędkarskiego Świata” z ostatnich dwóch lat i znalazłem tylko jeden artykuł poświęcony łowieniu krąpi: „Krąp na osłodę” napisany przez pana Adama Niemca (3/2015 WŚ). Chyba więc czas wypełnić tę lukę."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-04-23
A może na jasno?

W ostatnich latach zaobserwowałem, że wielu wędkarzy używa do nęcenia wyłącznie ciemnych mieszanek zanętowych. Według mnie nie zawsze to się sprawdza.

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2016-04-22
Kalosze