Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Idealny plecak na ryby – jakie rozwiązanie warto wykorzystać podczas wypraw wędkarskich?

Wyjazd w plener na ryby to sposób na przyjemne spędzenie czasu – samodzielnie lub ze znajomymi – na świeżym powietrzu, z dala od zgiełku wielkiego miasta. To wycisza i pozwala nabrać dystansu do codzienności i rozmaitych wyzwań, które regularnie nam towarzyszą. Aby jednak w pełni cieszyć się z eskapady, warto zaopatrzyć się w odpowiednie wyposażenie, w tym w praktyczny plecak. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na plecak? Jaki model wybrać i czym się kierować podczas poszukiwań? Co koniecznie musi się znaleźć w jego wnętrzu? O tym napiszemy w dzisiejszym artykule.

Plecak czy torba – co lepiej wybrać dla zdrowia i wygody?

Wyjście na ryby to relaks, forma aktywnego spędzania czasu poza domem, spotkanie towarzyskie lub rodzaj popularnego sportu i współzawodnictwa. Zawsze wymaga jednak dobrego przygotowania, a co za tym idzie produktu pozwalającego na wygodne przenoszenie wszystkich potrzebnych przedmiotów z miejsca na miejsce.

Sporo osób zastanawia się, czy lepiej postawić na torbę, czy plecak. W przypadku wyjść terenowych, gdy planuje się dłuższą pieszą wędrówkę lub częstą zmianę lokalizacji, plecak wydaje się zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Nie tylko pozwala zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy w jednym miejscu w licznych kieszonkach, jest pakowny, ale też zmniejsza obciążenie dla kręgosłupa oraz poprawia komfort podczas marszu.

Do dyspozycji wędkarzy są dedykowane plecaki wędkarskie, ale też praktyczne modele turystyczne. Te drugie odznaczają się dużą pojemnością i wieloma kieszeniami. Bez trudu da się je znaleźć także w takich miejscach, jak np. sklep prepersa: Karaluch.com.pl.

Materiały na plecak – z czego powinien być wykonany?

Czym się kierować, gdy wybiera się plecak na ryby? Podstawą jest oczywiście jakość wykonania, na którą w dużej mierze wpływa zwłaszcza zastosowany materiał. Zawsze powinna to być tkanina wodoodporna, z odpowiednio zabezpieczonymi szwami i spodem, by uchronić zawartość przed opadami deszczu, a także wilgocią, która mogłaby wniknąć do wnętrza, gdy położy się ekwipunek na ziemi. Często tego typu bagaże mają dodatkowo wzmacniane spody oraz izolowane przed wodą zamki i szwy.

Co więcej, dobrej jakości plecak wędkarski musi być trwały i solidny. Materiał powinien być odporny na uszkodzenia mechaniczne, w tym zwłaszcza przetarcia i rozdarcia. Dzięki temu posłuży w optymalnej kondycji przez naprawdę długie lata.

Duża pakowność plecaka – idealna opcja w plenerze

Ważną cechą plecaka na ryby jest pakowność i sposób rozmieszczenia przedmiotów we wnętrzu. Podstawowa zasada głosi, że najlepiej sprawdzają się modele z dużą liczbą przegródek i kieszeni, a niekiedy nawet ze specjalnymi plastikowymi pojemnikami. Lepiej wybierać warianty lekkie i wygodne w noszeniu, np. wyposażone w miękkie uchwyty do łatwego przenoszenia.

We wnętrzu plecaka przydaje się duża komora, a także drobne kieszonki (potrzebne też na zewnątrz), w tym jedna dodatkowo izolowana, w której można bezpiecznie przechowywać dokumenty i inne przedmioty, które pod żadnym pozorem nie powinny mieć kontaktu z wodą i wilgocią.

Co musi trafić do plecaka oprócz sprzętu wędkarskiego?

Plecak należy zawsze dobierać pod względem funkcjonalności. Zanim zatem postawi się na konkretny model, trzeba zastanowić się, co takiego planuje się w nim nosić. Poza podstawowym sprzętem wędkarskim, akcesoriami i przynętami, przydają się praktyczne przedmioty typu EDC, czyli Every Day Carry. Do tej grupy zaliczają się wszystkie przedmioty, które warto mieć przy sobie każdego dnia. Może to być: nóż, narzędzie typu multitool, latarka, dodatkowe źródła zasilania, mała apteczka. Dzięki nim da się swobodnie korzystać z eskapad w plener w niemal każdych warunkach.

Idealne przygotowanie do wyjścia na ryby – plecak do zadań specjalnych

Dobry plecak wędkarski ułatwia wyjazdy na ryby. Pozwala na swobodne i wygodne przenoszenie sprzętu i potrzebnych akcesoriów, a także ułatwia zabezpieczenie dobytku przed czynnikami zewnętrznymi. Warto zatem postawić na model wysokiej jakości, z trwałych materiałów, z licznymi kieszonkami czy przegródkami. Dzięki temu każda wyprawa stanie się jeszcze przyjemniejsza.

Materiał partnera

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.