...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Szukasz dobrego kremu przeciwzmarszczkowego? Zwróć uwagę na te składniki

Shot of a beautiful mature woman posing against a white background

Wybór kremów przeciwzmarszczkowych jest tak duży, że trudno się w nich rozeznać. Nie zawsze najlepszym będzie ten najdroższy. Znajomość składników występujących w kremach na pewno pomoże w podjęciu decyzji zakupowych. Zobacz, czego warto szukać w kosmetykach na zmarszczki.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy znany jest przede wszystkim ze zdolności do wiązania wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawilżenie skóry, wygładza ją i wypełnia drobne zmarszczki.

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry, jednak ze względu na spadającą wraz z wiekiem zawartość trzeba go dostarczać z zewnątrz. Jest powszechnym składnikiem kremów, maseczek i serów przeciwzmarszczkowych.

Retinol

Retinol jest pochodną witaminy A, co może kojarzyć się przede wszystkim z pozytywnym działaniem na oczy. Jednak witamina A potrafi zaskakiwać, a retinol ma tak wszechstronne działanie na skórę, że trudno je w kilku słowach opisać.

Stymuluje syntezę kolagenu i odbudowę włókien elastyny, reguluje pracę gruczołów łojowych, przez co ogranicza powstawanie zmian trądzikowych, wyrównuje koloryt skóry, wygładza ją i czyni bardziej promienną. Jest jednym z bardziej cenionych składników kremów przeciwzmarszczkowych, głównie dzięki temu, że jego działanie nie ogranicza się stricte do wygładzania zmarszczek.

Koenzym Q10

Koenzym Q10 jest znany jako jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy. Jego zadaniem jest wspieranie metabolizmu komórkowego, co przekłada się na ich regenerację i młody wygląd. Kosmetyki z koenzymem Q10 polecane są do skóry dojrzałej ze skłonnością do zmarszczek.

Koenzym Q10 bardzo dobrze współpracuje z witaminą E, razem tworzą duet doskonały w ochronie skóry przed działaniem wolnych rodników i degradacyjnym działaniem promieniowania UV.

Witamina C

Witamina C kojarzona jest przede wszystkim z profilaktyką infekcji. To prawda, że ma pozytywne działanie na odpowiedź immunologiczną organizmu na patogeny chorobotwórcze, ale jej działanie jest znacznie szersze. Naukowcy podejrzewali to już wcześniej, ale dopiero opracowanie formuły zapobiegającej rozpadowi witaminy C pod wpływem powietrza pozwoliło na wykorzystanie jej w kosmetykach.

Witamina C chroni żywe komórki skóry przed działaniem wolnych rodników, przyspiesza regenerację naskórka, dzięki czemu wyrównuje koloryt skóry, wzmacnia naczynia krwionośne, co pozytywnie wpływa na cerę naczynkową. Witamina C stymuluje także produkcję kolagenu, dzięki czemu można zaobserwować wyraźne spłycenie zmarszczek mimicznych i stałych.

Komórki macierzyste

Obecność komórek macierzystych w kosmetykach można potraktować jako przełom w nieustającej walce z czasem. Zdolność komórek macierzystych do nieograniczonego podziału i możliwości przekształcania się w dowolny typ komórek jest już powszechnie wykorzystywana w medycynie, także w walce z bardzo poważnymi chorobami.

Komórki macierzyste znajdujące się w skórze w naturalny sposób ulegają starzeniu. Istnieją jednak preparaty chroniące je przed postępującą degradacją, co przekłada się bezpośrednio na ich zdolność do regeneracji tkanki skórnej. Dziś jeszcze tego typu kosmetyki postrzegane są jako nowość, ale można założyć, że niebawem staną się zdecydowanie popularniejsze.

Więcej informacji na temat składników kosmetyków odmładzających można znaleźć na portalu: https://ohmyhair.com.pl/.

Materiał partnera

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.