Aktualności

Sortuj od:
Nowy WŚ 6/2016 już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 6/2016 w punktach sprzedaży.

Co w numerze? Tu znajdziecie spis treści:

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-05-12
Majówka

Tegoroczną majówkę rozpocząłem wyprawą nad nizinny odcinek Wisłoka w poszukiwaniu kleni i jazi. Przełożyłem tym samym boleniowe otwarcie sezonu o dwa tygodnie. Skoncentrowałem się na dobrze mi znanym odcinku Wisłoka w miejscowości Terliczka, a także na sprawdzeniu przyujściowego fragmentu pobliskiego dopływu Wisłoka o nazwie Mrowla (Czarna). 

Autor: Mateusz Porada dodano: 2016-05-11
Zaadoptuj rzekę 2016 – otocz rzekę opieką

Klub Gaja zaprasza placówki oświatowe oraz samorządy, firmy, instytucje a także lokalne grupy działania do udziału w konkursie Zaadoptuj rzekę. Pokażcie jak można zainteresować się rzeką, dbać o nią – po prostu zaadoptować. Zaprezentujcie swoje działania całej Polsce!

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-05-11
Pstrągi z jeziora

O zachowaniu jeziorowych tęczaków pisałem w numerze kwietniowym. Teraz parę słów o muchach i sprzęcie, jaki warto mieć na pstrągowej, stojącej wodzie.

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2016-05-10
Kajak zamiast łódki!

Przytrafiło mi się coś niesamowitego. Złowiłem tuńczyka z kajaka na Adriatyku metodą spinningową na sztuczną przynętę. Niesamowite emocje i mega silna ryba!

Pozdrawiam

Autor: Tomasz Kurnik dodano: 2016-05-08
Łososiowa majówka

Moja majówka już po raz drugi była łososiowa. I to nie tylko z powodu ryb, ale głównie dlatego, że na Bałtyku nawet 1 maja można spokojnie połowić. Wystarczy odpłynąć nieco od brzegu. Towarzyszył mi Szymon z Alicją.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-05-07
Tysiące drapieżnych ryb pomogą uzdatnić wodę!

"Blisko 260 tys. sztuk szczupaka wpuszczono w zeszły piątek do Jeziora Goczałkowickiego. Drapieżne ryby mają pomóc w biologicznym uzdatnianiu wody tego jednego z najważniejszych źródeł wody pitnej w woj. śląskim."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-05-06
Karpie na majówce

Cześć,

Majówkę poświęciłem na doskonalenie łowienia karpi. W sobotę startowałem w zawodach w Halinowie o "Puchar Trapera". Z wynikiem niecałe 17 kg byłem 3 w sektorze. W niedzielę odwiedziłem łowisko w Ossowie. Ponad 20 karpi na tyczkę, największy około 4 kg. 3 maja ponownie przyjechałem do Ossowa.

Łowiłem i na tyczkę i na metodę. Największy karp miał około 8 kg.

Pozdrawiam

Autor: Adam Niemiec dodano: 2016-05-05
Gatunki inwazyjne w polskich wodach

Realne zagrożenie dla naszej rodzimej ichtiofauny

Obecnie mamy w Polsce 81 gatunków ryb słodkowodnych, z których ponad jedną trzecią stanowią gatunki obce. Niektóre z nich są inwazyjne, więc ich wpływ na rodzimą ichtiofaunę jest wybitnie negatywny. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-05-04
Dorszowe łososie

"Morskie wyprawy, tak popularne wśród wielu wędkarzy, to rodzaj odskoczni od codziennego łowienia na śródlądziu. Duża gwarancja złowienia dorszy oraz niespodzianki w postaci innych gatunków ryb będących częstym przyłowem sprawiają, że późniejsze opowieści w gronie przyjaciół urastają czasem do rangi legend. Nie inaczej było też w trakcie oraz długo po rejsie, który chcę tu opisać."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-05-03
Mokra mucha w górę i w dół

"Mokra mucha to metoda relaksacyjna i estetyczna. Pozwala nam się w pełni odprężyć, jest doskonałą odskocznią np. od wymagającej sporej koncentracji krótkiej czy długiej nimfy. W końcu jednym z ważniejszych powodów, dla których łowimy, jest chęć relaksu oraz pełnego obcowania z otaczającą nas przyrodą. ..."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-05-02
Płetwa rekina

"Jadę na ryby! I nic mnie nie zmusi do zmiany planów. Właśnie tego mi trzeba po całotygodniowej harówie w pracy. Sobota rano – leje! No dobra, pojadę po południu. Deszcz zamienił się w mżawkę. Jadę, żeby nie wiem co. Muszę choć na chwilę być nad rzeką."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-05-01
Kalosze