Aktualności

Sortuj od:
1 Drużynowe Mistrzostwa Polski w Trollingu na Żarnowcu

Ryba dnia - szczupak 113 cm!

Mamy za sobą drugi dzień Drużynowych Mistrzostw Polski w trollingu na Żarnowcu zorganizowanych przez Stowarzyszenie Żarnowiec. Po dwóch dniach prowadzi załoga Dragon – Garmin, a dziś bezapelacyjnie zwyciężyli Marek z Szymonem łowiąc 3 z 6 punktowanych ryb w tym największego jak na razie szczupaka imprezy - 113 cm.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-12
Musi być plum

"Gdy mamy już prawidłowo zmontowany zestaw do łowienia na method feeder, można przystąpić do przygotowania pelletu do oklejania koszyczka i zarzucenia. Ale aby łowić skutecznie, nie wystarczy trafić koszykiem w wodę…"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-11
Salmo - Fox

Po kilku miesiącach rozmów i negocjacji w dniu 09.06.2016 roku firma Salmo została zakupiona przez angielską grupę FOX International.

Włączenie polskiej marki przynęt sztucznych o ugruntowanej pozycji na świecie do portfolio FOX'a wzmocni angielską grupę i pozwoli jej szybciej rozwijać profesjonalną sieć dystrybucji. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-11
Lekcja z lina

„W ciągu kilku dni spędzonych nad mazurskim jeziorem całkowicie zmienił się mój sposób postrzegania metod i teoria łowienia linów. Do tej pory łowione przeze mnie w kanale, stawie czy niewielkim starorzeczu liny były rybami wypracowanymi, nęconymi i wyczekiwanymi bez ruchu, w skupieniu i ciszy. Tym razem nie wymagały długiego nęcenia. Nie przeszkadzało im tupanie na pomoście czy pływający obok spławików spinningiści. (…)"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-10
Wędkarski Świat 7/2016 już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 7/2016 w punktach sprzedaży.

Co w numerze? Tu znajdziecie spis treści:

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-09
Sieci precz z naszych wód!

7 kwietnia mazowieccy wędkarze znów demonstrowali przed siedzibą naczelnych władz PZW w Warszawie, ponieważ władze Związku nie zadeklarowały realizacji ich postulatów z poprzedniej demonstracji. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-06-08
„Złów i wypuść” na Dzierżnie Dużym

Dzierżno Duże to zbiornik zaporowy o powierzchni przekraczającej 600 ha, od 10 lat zarządzany przez Okręg PZW Katowice. Łowisko z dużym potencjałem, jednak w ostatnich latach podupadające. W grudniu 2014 roku grupa wędkarskich zapaleńców postanowiła „odbudować” zniszczone łowisko i doprowadzić do wprowadzenia zasady „złów i wypuść”. Udało się. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2016-06-07
Od kontroli do mandatu

Odebraliśmy od Państwa sporo listów, w których dzielicie się z nami swoimi wątpliwościami dotyczącymi m.in.  stosowania w praktyce przepisów prawa rybackiego. Nasz prawnik Wojciech Koźmiński przygotował odpowiedzi na część  z nich w zakresie praktycznych uprawnień służb powołanych do kontroli przestrzegania ustawy o rybactwie śródlądowym oraz zależności na linii wędkarz – funkcjonariusz SSR/PSR.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-06
Streamer z lekką linką

"Praktyka wędkarska uczy nas elastyczności oraz umiejętności dostosowywania się do rozmaitych warunków. Czasem wyrazem takiej umiejętności będzie połączenie pozornie wykluczających się elementów. Sami przyznacie, że wyrażenia „pływająca linka” oraz „streamer” występują w jednym zdaniu wyjątkowo rzadko."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-05
Powrót króla

"Jesienią 2015 roku postawiłem sobie za cel złowić sandacza – moim zdaniem jedną z najpiękniejszych i najszlachetniejszych ryb. Coraz mniej wolnego czasu w połączeniu z krótkim dniem i niezbyt sprzyjającą aurą dodatkowo mnie zmotywowały, by spróbować swoich sił w spinningu. Wiele czytałem, obserwowałem mojego kuzyna oraz innych kolegów wędkarzy, w końcu nadszedł czas, by samemu uzbroić wędkę i spróbować szczęścia."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-04
Przypadek?

Ważną rolę w wędkarstwie odgrywają szczegóły. Drobne detale, które decydują o efektywności łowienia. Dziś opowiem o pewnej wyprawie, której scenariusz zmienił część moich wędkarskich przekonań, poszerzył horyzonty, podważył wypracowane przez lata schematy dotyczące łowienia sandaczy w jeziorach w pierwszych dniach długo wyczekiwanego sezonu. 

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2016-06-03
Ciągniemy sandaczowca

Trolling nie jest moją ulubioną metodą łowienia sandaczy, a rzekłbym nawet, że jest najmniej ulubioną. Są jednak okoliczności, okresy i miejsca, gdzie jest metodą najbardziej efektywną, a nie da się ukryć, że w wędkarstwie ważne są również ryby na haczyku. Jak więc wytrollować rzecznego sandacza? 

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-06-02
Kalosze