Aktualności

Sortuj od:
Wędkarski Świat 10/2016 już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 10/2016 w punktach sprzedaży.

Co w numerze? Tu znajdziecie spis treści:

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-09-08
Jak łowią mistrzowie?

"We wrześniu lubię Wisłę. Opuszczam jednak kamieniste napływy ostróg, gdyż ryby wynoszą się z nich na głębokie i spokojnie płynące płanie za przykosami."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-09-07
Wzmocnienie ochrony dzikiego tarła łososia i troci wędrownej

"Federacja Zielonych GAJA prowadzi obecnie projekt pt.: Wzmocnienie ochrony dzikiego tarła łososia i troci wędrownej w północno zachodniej Polsce”, mający na celu ograniczenie kłusownictwa ryb w obszarze dorzecza Iny, Gowienicy, Regi, Parsęty i Wieprzy – najcenniejszych obszarów pod względem występowania i rozmnażania się ryb łososiowatych, wciąż zagrożonych wyginięciem." 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-09-06
235 cm szczęścia

"Nie wszyscy wędkarze wiedzą, że są takie miejsca w Polsce, gdzie sezon sumowy rozpoczyna się 1 czerwca. Przyczyną jest duża liczba sumów, które przez niektóre gospodarstwa rybackie są uważane za „chwast” niszczący pozostały rybostan. Tak jest właśnie na północnym odcinku Odry, gdzie populacja tego jakże cenionego przez wędkarzy drapieżnika znalazła znakomite warunki bytowe."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-09-05
Smacznego!

Siedzę na tym pomoście już piątą godzinę. Smętna czerwona antenka spławika nawet nie drgnęła. Ba, nawet ważka na niej nie usiadła. Gdzie te leszcze? Gdzie te lechory? Leszcze, leszcze i co jeszcze? Z nudów zaczynam w smartfonie przeglądać internet. I czytam, że w Sejmie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Rybaka i Wędkarza. Spadłem z pomostu! 

Autor: dodano: 2016-09-04
Sum z dołka

 "Temperatura wody spadła? Letnie miejscówki i powierzchniowe łowienie okazują się mniej skuteczne? Pora na szukanie suma bliżej dna!"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-09-03
Kajakiem na World Predator Classic

Chęć przeżycia wielkiej przygody, rywalizacja na najwyższym poziomie, a może próba sprawdzenia własnych możliwości? Zapewne każdy z tych czynników był motywacją do realizacji marzeń, które zrodziły się w głowie Tomasza Kurnika i Piotra Wojnowskiego. Start w World Predator Classic zapowiadał się wielkim wydarzeniem, dlatego bez dłuższego zastanowienia zgodziłem się pełnić funkcję kierownika polskiej drużyny oraz fotografa odpowiedzialnego za udokumentowanie naszej obecności podczas zawodów WPC. A było co dokumentować. 

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2016-09-02
Dwie strony sonaru

Kiedy zaczynałem swoją przygodę ze spinningiem, jeden z moich znajomych miał echosondę. Małe, biało-czarne urządzenie zastępowało sznurek z węzełkami co metr. Wtedy był „gościem” i faktycznie łowił więcej niż inni. Dzisiaj potrzeba użycia echosondy nie jest luksusem, ale często jedyną nadzieją na udany lub jakikolwiek połów. 

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2016-09-01
Zębate rzeki

"Wrzesień to jeden z najlepszych okresów w roku. Jeszcze ciepła, ale już dobrze natleniona woda wzmaga apetyt drapieżników. Dziś chciałbym Was zaprosić nad większą rzekę, gdzie w kilku charakterystycznych miejscach  szukam cętkowanych zbójów."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-08-31
Liny lubią ziemniaki

Z moich obserwacji wynika, że najlepszym miesiącem na połowy linów jest maj. Ryby są przed tarłem i bardzo dobrze żerują. Poza tym miejscówki nie są jeszcze tak zarośnięte jak kilka tygodni później. Mamy więc większe szanse na wyciągnięcie ryby z wody.

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2016-08-30
Na zakręcie

Swego czasu zakręty środkowej Narwi zawładnęły moimi wrześniami na kilka lat. Właśnie wrzesień był tu najlepszy. Po letnim najeździe woda oddychała pełną piersią, a wraz z nią szczupaki i sandacze, które chętnie meldowały się na spinningu. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-08-29
Marzenia spełniają się jesienią z Eventur’em!

Eventur przygotował nie tylko fantastyczne miejscówki w Szwecji – ale także ceny, które są przyjazne dla Waszego portfela. W tym tygodniu na naszym profilu na Facebooku przedstawimy Wam najciekawsze oferty i odpowiemy na wszystkie pytania. Mamy dla Was także prezenty:   

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-08-28
Kalosze