Aktualności

Sortuj od:
Wędkarstwo jest dla wszystkich

Taki list dostaliśmy od Piotra Guzowskiego:

"Życie mamy tylko jedno, nasz czas na tym świecie jest ograniczony dlatego niezmiernie ważne jest by przeżyć dany nam czas godnie i owocnie. Poza obowiązkami życia codziennego, pracą, jest czas na odpoczynek i jego aktywną formę czyli rekreację. Szczególną formą aktywnego spędzania wolnego czasu jest wędkowanie. Szczególną formą, gdyż dostępną dla każdego."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-11-13
4 firmy są podejrzewane o zatrucie Warty

"4 firmy są podejrzewane o zatrucie Warty, do którego doszło w październiku. Jedną z nich jest zakład zlokalizowany na terenie Poznania, w którym produkuje się środki owadobójcze. Winnemu grozi kara w wysokości nawet miliona złotych."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-11-12
Pytanie od czytelnika - Powie mi ktoś, co to za ryba?

To jest babka bycza (Neogobius melanostomus) – gatunek obcy, niezwykle  ekspansywny i szkodliwy, bo wypiera gatunki rodzime i konkuruje z nimi pokarmowo.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-11-10
Łososiowcy liczą na sztorm

W tym roku łososie na południowo - wschodnim Bałtyku rozkręcają się powoli. W październiku na Zatoce wyniki mieli jedynie Ci trollingowcy, którzy wypuścili się 40 i więcej kilometrów na północ. Obecnie łososie są już w Zatoce, ale jeszcze rozproszone i niezbyt duże.

Autor: Marek Szymański dodano: 2015-11-09
Czy ktoś zatrzyma serię eko-katastrof?

Na rzece Główna trwa akcja straży pożarnej. Zostały w niej odkryte śnięte ryby. Na razie zostały pobrane próbki wody do badań.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-11-08
Przypadkowe miętusy ...

Często zdarza się, że nastawiamy się na sandacze, a łowimy okonie lub szczupaki.  W tym roku jednak bardziej niż kiedykolwiek na sandaczowe gumy reagowały miętusy.

Macie podobne doświadczenia? 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-11-07
Szczupak czy sandacz?

Każda okazja jest dobra, aby zrobić konkursik! Tym razem wybieramy mistera weekendu, kategoria „pod wodą”.  Do wygrania kalendarze. Szczegóły na naszej stronie na FB!

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-11-06
Co pan mi może...

Coraz więcej nadchodzi do Redakcji pytań dotyczących problematyki legalności połowu ryb oraz całokształtu spraw związanych z uzyskaniem zezwolenia na wędkowanie.

Spośród ostatnio przesłanych, wybraliśmy te, które mogą zaciekawić Czytelników naszej gazety  najbardziej: 

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2015-11-05
Sum 273 cm – Nowy Rekord Świata!

Miło nam poinformować, że 22.10.2015 roku na Małym Rodanie we Francji padł rekord świata! Sum mierzył 273 cm i ważył 130 kg. Oczywiście cały i zdrowy wrócił do wody! GRATULUJEMY! 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-11-04
Macie już Wędkarski Kalendarz Rodzinny na Rok 2016?

W środku znajdziecie między innymi: kalendarium brań, wymiary ochronne, okresy ochronne, limity na wodach PZW, ryby chronione, artykuły i porady!

Kalendarz oczywiście do kupienia w punktach sprzedaży! 20 takich kalendarzy będzie także do wygrania! Bądźcie czujni!

 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-11-03
Skawica

Skawica jest rzeką w południowej Polsce. Na całej długości ma charakter górskiego potoku, na którym dozwoloną metodą połowu jest tylko sztuczna mucha. Źródła Skawicy znajdują się w masywie Babiej Góry, a po około 23 km w miejscowości Białka Skawica uchodzi do Skawy.

 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-11-02
Odszedł Tadeusz Andrzejczyk

13 października odszedł w wieku 84 lat Tadeusz Andrzejczyk, autor słynnej książki „Wędkarstwo jeziorowe”. Książka, której pierwsze wydanie ukazało się w 1972 roku, była pierwszym powojennym podręcznikiem wędkarstwa z prawdziwego zdarzenia, ponieważ stanowiła rzetelny, barwny zapis osobistych doświadczeń wędkarskich i obserwacji przyrodniczych Autora.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-11-01
Dargon