Aktualności

Sortuj od:
Zbrojenie martwej rybki

Jedną z lepszych przynęt do łowienia ryb drapieżnych gruntówką jest martwa rybka.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2016-09-20
Kijek do brodzenia

Wędkowanie na muchę wiąże się często z brodzeniem w rzekach i strumieniach. Zwykle mają one trudne do chodzenia dno: duże śliskie głazy, rafy skalne itp. przeszkody. Trzeba więc mieć dobre obuwie z wolframowymi kolcami, ale czasem jest to niewystarczające. 

Autor: Adam Sikora dodano: 2016-09-19
Okonie między jeziorami

"To było na jednym ze szwedzkich jezior, ale podobna sytuacja może się zdarzyć również na polskich łowiskach – ryby, które wcześniej pięknie współpracowały, zniknęły. Trzeba było trochę czasu, by odkryć ich zwyczaje. Znaleźliśmy je w końcu tam, gdzie nikt się ich nie spodziewał."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-09-18
Street Fishing Extreme 2016 na półmetku

"Zorganizowane wędkarstwo miejskie w Polsce staje się coraz bardziej popularne. Tylko w trzech tegorocznych imprezach uczestniczyło już łącznie ponad 300 osób. Wielu uczestników na stałe wpisało w swoje kalendarze wydarzenia Street Fishing Extreme. Podróżują z nami po całej Polsce, a zadanie jest niełatwe: rozproszona lokalizacja, różnorodny charakter wody, różne gatunki ryb, na dokładkę wymagające zadania specjalne."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-09-17
Pozycjoner haka - zbytek czy konieczność?

Wielu karpiarzy nie może się przekonać do stosowania pozycjonerów haków. Są jednak i tacy, którzy uważają ten drobiazg za bardzo ważny element zestawu. Kto ma rację?

Autor: Robert Adamski dodano: 2016-09-16
Zacięcie i hol

Po zauważeniu brania powinno nastąpić zacięcie. Nie jest to jednak takie proste, bo w zależności od wielu czynników zacięcie należy wykonać z różną siłą. 

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2016-09-15
Płociowe szczegóły

Każdego roku jesienią wielu wędkarzy wyrusza na płocie. Oto kilka szczegółów, które mogą zadecydować, że będziemy mieli więcej brań, szczególnie w łowiskach, na których łowi wielu wędkarzy, albo podczas zawodów.

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2016-09-14
Szczupak na szczupaki

Duży szczupak lubi zjeść, nie lubi też konkurencji mniejszych szczupaków, zatem imitacja „pistoleta” jest przynętą idealną, gdyż uruchamia wszelkie instynkty decydujące o ataku na przynętę. W mojej praktyce woblery w kolorze szczupaka od dawna zajmują ważne miejsce, dziś więc przedstawię moje ulubione modele.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-09-13
Nowa ramka z amortyzatorem

Brzany, klenie i świnki łowiłem od dawna w górskich rzekach głównie na małe woblery (2–5 cm). Znacznie rzadziej sięgałem po małe twistery na główkach dżigowych, ponieważ mają one skłonność do nurkowania i często klinują się w zaczepach na dnie (kamienie, głazy, gałęzie), co skutkuje dużymi stratami w przynętach i psuje przyjemność wędkowania

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-09-12
Zapraszamy na zabawę z RAVEN’em!

Kochani, zaczynamy zabawę ze sklepem RAVEN!

Oczywiście mamy dla Was nagrody!

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-09-11
Grające przynęty

Obecnie znikoma populacja sandaczy w niektórych łowiskach wymaga od wędkarzy stosowania niekonwencjonalnych przynęt, które często są kluczem do sukcesu. Kilka lat temu znalazłem w pudełku cykadę, która okazała się wtedy przynętą ostatniej szansy, a dziś jest moim podstawowym wabikiem na sandacze.

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2016-09-10
Wypad z feederem

„Dla osób uzależnionych od wędkowania, do których zapewne należę, liczy się każde wyjście nad wodę. Często w ciągu tygodnia brakuje czasu na długie zasiadki, dlatego na krótkie wypady po pracy wybieram feeder. Co najmniej raz w tygodniu zaglądam nad Wisłę, aby posiedzieć i poobserwować szczytówkę. Warto, bo często trafiają się duże ryby. (…)"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-09-09
Kalosze