Aktualności

Sortuj od:
Dorsze na Marinero II

40 mil to za dużo dla mojego pontonu, więc bez oporów przyjąłem zaproszenie Marcina Ortela na dorszowy rejs z Marinero II na bardzo odległe łowiska. Dorsze są w czerwcu jeszcze daleko na głębokiej wodzie i tutaj ujawnia się przewaga dużego, profesjonalnie przygotowanego jachtu nad małą łódką amatorską. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2015-06-09
Ryba, która oddycha jak człowiek i chodzi?

Łaziec indyjski to ryba, która potrafi przetrwać na lądzie bez wody sześć dni. - Jej "płuca" są podobne do ludzkich - wyjaśniają naukowcy. Dzięki temu potrafi wędrować pomiędzy lądami. Teraz zbliża się do Australii. Naukowcy obawiają się, że może zagrażać tamtejszym gatunkom.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-06-08
W tym tygodniu bawimy się z RAYMARINE!

Przygotowaliśmy dla Was konkursy z nagrodami! Czekają czapeczki, koszulki i nagroda główna ECHOSONDA. Obserwujcie nas uważnie na portalu i na Facebooku! 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-06-07
Bez komentarza - czekamy na informacje od Was!

BEZ KOMENTARZA to rubryka, którą zapełniają czytelnicy. Czekamy na materiały od Was. Zetknąłeś się z absurdami? Masz informacje, którymi warto się podzielić? W Twojej okolicy dzieją się rzeczy, które trzeba nagłośnić?

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-06-06
Mój przepis na śledzie

Piątek spędziłem kulinarnie - śledzie biorą na 15 - 20 metrach i stoją blisko dna. A jaki jest mój przepis na śledzie?

 

Autor: Marek Szymański dodano: 2015-06-05
Szczupaki z Powidza

Szczupak Cup Hotel Moran. 

W miniony weekend szczupakowcy spotkali się na w Hotelu Moran nad Jeziorem Powidzkim, walcząc o silnik Torqueedo ufundowany przez firmę Pro Fishing And Sport będący nagrodą główną zawodów Szczupak Cup - hotel.

Autor: Marek Szymański dodano: 2015-06-04
Adam tradycyjnie - karpiowo

Cześć, dzisiaj znowu polowałem na karpie. Łowienie utrudniał porywisty wiatr. Dużo karpi złowiłem na metodę, w tym jednego około 5 kg. Najskuteczniejszy był truskawkowy popup 10 mm.

Pozdrawiam, 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-06-03
Filmy Wędkarskiego Świata

Oko kamery Wędkarskiego Świata pojawia się niespodziewanie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego, towarzyszy redaktorom i współpracownikom WŚ podczas wędkowania w Polsce, a czasem za granicą, podgląda wędkarzy, ciekawy sprzęt i przynęty, a nawet zerka pod wodę.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-06-02
Inwazja babek

Zmiany klimatu i transport przyczyniły się do rozprzestrzenienia się wielu nowych gatunków, często wywierających niekorzystny wpływ na rodzimą faunę i florę. Babka bycza jeszcze 20 lat temu była rybą nieznaną w naszym morzu, dziś opanowała prawie cały Bałtyk.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-05-31
Karp 13,6 kg na tyczkę!

Udany początek weekendu. W piątek polowałem na duże karpie przy brzegu z tyczką. Największy miał ponad 90 cm i ważył 13,6 kg. Ryba po zacięciu w ciągu kilku sekund odpłynęła bardzo daleko i wyciągnęła cały amortyzator z wędki. 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-05-30
Skręcona żyłka?

Wykonujemy kilkanaście rzutów nowiutką żyłką i nagle się okazuje, że na szpuli kołowrotka sterczy pętla, na dwudziestym metrze znajdujemy małe gniazdo, a linka jak żywa sama zwija się w warkoczyki. W czym tkwi błąd? Żyłka kiepska, kołowrotek do kitu czy wędkarz zawinił?

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-05-29
Gdzie na halibuty i zębacze?

VANNOYA, to niezwykle urokliwa wyspa, położona ok. 90 km od Tromso, ma coś, co sprawia, że wędkarz czuje się szczęśliwy. Jest tu pięknie, biorą wielkie ryby, a dobremu wypoczynkowi sprzyja świetna infrastruktura wędkarska.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-05-28
Dargon